Zadbaj o dostęp firmy przeprowadzkowej do podjazdu

Przeprowadzka wielu osobom wydaje się zbyt wymagająca i skomplikowana, aby mogła być zrealizowana samodzielnie. Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej rozwiązuje całe mnóstwo problemów. Nie trzeba martwić się samochodem, którym przewieziemy nasze rzeczy czy tym, kto wyniesie je z naszego mieszkania.

Istotną rzeczą w przypadku korzystania z pomocy firmy przeprowadzkowej jest zapewnienie jej dojazdu pod dom lub klatkę w bloku. Im bliżej będzie mógł zatrzymać się kierowca, tym oczywiście lepiej. Wówczas cały proces pakowania mebli i innych przedmiotów będzie po prostu przebiegał dużo szybciej. Co jednak w sytuacji, kiedy na danym osiedlu występuje strefa ograniczonego ruchu?

Strefa ograniczonego ruchu

Wielu administratorów osiedli mieszkaniowych – zarówno tych składających się z bloków, jak i domków jednorodzinnych – decyduje się na wprowadzenie tak zwanej strefy ograniczonego ruchu. Jej istnienie zmniejsza ruch na osiedlu, a jednocześnie poprawia bezpieczeństwo. Ma to szczególne znaczenie wówczas, kiedy na danym osiedlu mieszka dużo rodzin z małymi dziećmi. Mniejszy ruch samochodów to zawsze mniejsze ryzyko wypadku z udziałem przebiegających przez uliczki dzieci. Strefa ograniczonego ruchu oznacza jednak to, że firma przeprowadzkowa nie będzie mogła wjechać w wybrane przez siebie miejsca. A to może poważnie skomplikować proces przeprowadzki.

Uzyskanie pozwolenia

Wynajmując firmę przeprowadzkową i zdając sobie sprawę z tego, że na naszym osiedlu występuje strefa ograniczonego ruchu, koniecznie trzeba wystąpić o zezwolenie na wjazd pojazdu do Zarządu Dróg Miejskich. Jest to dokument, który pozwala na zgodne z prawem poruszanie się pojazdu pod strefie ograniczonego ruchu. Posiadając zezwolenie, można zaparkować samochód jak najbliżej miejsca zamieszkania. Dzięki temu cały proces przeprowadzki będzie przebiegał bardzo sprawnie, a pracownicy firmy przeprowadzkowej nie będą zmuszeni do przenoszenia mebli czy kartonów z książkami na sporą odległość.

Czy uzyskanie pozwolenia na wjazd jest trudne?

Nie. Jeżeli tylko wniosek zostaje odpowiednio umotywowany – a takim właśnie uzasadnieniem jest przeprowadzka – urzędnicy nie robią żadnych problemów z wydaniem pozwolenia na wjazd. Trzeba jednak pamiętać, aby uczulić kierowcę firmy przeprowadzkowej na zachowanie szczególnej ostrożności. Tyczy się to przede wszystkim tych osiedli, na których mieszka sporo szalejących każdego dnia na dworze dzieci. Chwila nieuwagi może bowiem przerodzić się w ogromną tragedię.

Przeprowadzka bez specjalistycznego wsparcia może okazać się wyzwaniem trudnym do pokonania. Kiedy jednak zdecydujemy się na pomoc firmy przeprowadzkowej, wszystko od razu staje się prostsze. Nie wolno jednak zapominać o rozmaitych formalnościach. To do nich zalicza się między innymi konieczność zdobycia pozwolenia na wjazd, jeśli na osiedlu znajduje się strefa ograniczonego ruchu. W przeciwnym razie kierowca, który zdecydował się wjechać pod blok czy dom, może zapłacić niemałą karę. A ta zostanie przerzucona na klienta.