Wszystko co powinieneś wiedzieć o płatnościach związanych z przeprowadzką

Wbrew pozorom sprawna realizacja przeprowadzki nie jest procesem najłatwiejszym. Kiedy zdecydujemy się na zmianę miejsca zamieszkania i zabierzemy się za pakowanie wszystkich rzeczy znajdujących się w aktualnie zajmowanym mieszkaniu, bądź lokalu dostrzeżemy ogrom pracy, który rysuje się przed nami. W końcu przeprowadzka to nie tylko przewiezienie mebli oraz najczęściej używanych przedmiotów i odzieży. Oprócz nich na spakowanie i transport czekają setki bibelotów, dodatków, elementów wystroju wnętrza, ważne dokumenty (których w żadnym wypadku nie można zgubić!), delikatne przedmioty takie, jak szklane kieliszki, czy porcelanowa zastawa oraz wiele innych rzeczy, o których istnieniu nie mieliśmy zielonego pojęcia. Aż do dziś…

W takich momentach bardzo często załamujemy ręce żałując, że nie zdecydowaliśmy się na wsparcie ze strony profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Jeśli myślisz, że takie usługi są kosztowne, pamiętaj, że w zależności od potrzeb preferencji, a także zasobności portfela możemy wybrać różne pułapy cenowe, związane z zakresem oferowanych usług.

Jeśli jedyną Twoją potrzebą jest wynajęcie auta razem z kierowcą, za taką usługę zapłacisz kilkadziesiąt złotych za godzinę. Niektóre firmy zastrzegają sobie prawo do realizacji zlecenia na przykład na minimum dwie godziny. Trudno się dziwić – zwłaszcza w dużym mieście odległości pomiędzy poszczególnymi punktami na mapie potrafią być znaczne, a niespodziewany korek jest w stanie skutecznie opóźnić cały proces. Jeśli oprócz kierowcy potrzebujesz również pracowników, którzy pomogą Ci wypakować i wnieść do mieszkania przewożone dobra to będzie to koszt około 120 zł za godzinę. Takie rozwiązanie oszczędzi Ci wielu trudów i stresu związanego nie tylko z przewozem, ale przede wszystkim z rozładowaniem zawartości samochodu.

Zanim zdecydujesz się na określoną firmę przeprowadzkową sprawdź dokładnie jakimi samochodami dysponuje. Jeśli potrafisz samodzielnie ocenić ile kursów wymagać będzie przewiezienie Twojego dobytku – świetnie! Jeśli nie – z pomocą przyjdzie Ci konsultant firmy, organizującej przeprowadzki. Doświadczenie, wprawa i profesjonalizm pozwolą mu perfekcyjnie ocenić potrzebną do realizacji całości zlecenia ilość czasu. Może się zdarzyć, że taką wycenę uda się zrobić już na poziomie rozmowy telefonicznej. Wszystko zależy od indywidualnych czynników i konkretnego przypadku.

Jeśli potrzebujesz przewieźć rzeczy poza miasto, nie powinieneś zapłacić za taką usługę więcej niż 1,30 zł./km. Jeśli masz dodatkowe potrzeby takie, jak rozładowanie samochodu, lub wniesienie rzeczy do mieszkania (mowa tutaj także o niestandardowej wielkości przedmiotach), przed złożeniem zamówienia skonsultuj się z przedstawicielem firmy, prosząc o szczegółową wycenę.

Otwarta na potrzeby klienta firma z całą pewnością odpowie na Twoje nietypowe potrzeby, dostosowując swoje możliwości i środki do oczekiwań klienta. Pamiętaj również, że w tej branży najtańsza oferta nie musi równać się najlepszej. Często zdarza się, że w parze z niską ceną idzie bardzo przyzwoita jakość usług.