przeprowadzka

Warszawa Ursynów – poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Wybór miejsca do życia i zamieszkania ma kolosalne znaczenie dla poziomu zadowolenia i komfortu życia. Każdy z nas ma inne potrzeby i to nimi powinniśmy się kierować wybierając dom lub mieszkanie czy to na własność, czy na wynajem. Szukając lokum w Warszawie, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat dzielnicy, w której będzie się ono znajdowało. Różnorodność infrastruktury, terenów zielonych i dostępność do różnego rodzaju rozrywek i ośrodków kultury jest na terenie miasta stołecznego bardzo duża.

Ursynów – charakterystyka dzielnicy

Ursynów jest obecnie zamieszkiwany przez około 140 tysięcy mieszkańców. Znajduje się w południowej części miasta i graniczy z takimi dzielnicami, jak Mokotów, Włochy, Wilanów, oraz gminami Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Lesznowola. To na Ursynowie początkową stacje ma stołeczne metro. Jeszcze do niedawna Ursynów nazywany był dzielnicą-sypialnią z uwagi na duże nagromadzenie zespołów osiedlowych i niezbyt rozwiniętej infrastruktury związanej z biznesem czy gospodarką, ale oblicze dzielnicy ulega na przestrzeni ostatnich lat dużym przeobrażeniom. Powstaje tu coraz więcej centrów handlowych i rozrywkowych. Rozwijają się też ośrodki kultury oraz instytucje publiczne, takie jak Centrum Onkologii. Siedzibę w Ursynowie ma też wiele uczelni wyższych, a są wśród nich prestiżowa Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i uczelnie prywatne: Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna, czy Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem. Z pewnością jest to dobre miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ponieważ na obszarze Ursynowa istnieje sporo terenów zielonych, ze znanym Lasem Kabacki, mającym status otwartego dla wszystkich rezerwatu przyrody na czele. Częścią tego obszaru są słynne Tory Wyścigów Konnych na Służewcu. Odbywają się tu nie tylko wyścigi konne, ale też wiele ciekawych imprez o charakterze artystycznym i rozrywkowym. Jednym z ciekawszych obiektów usytuowanych na obrzeżach Ursynowa jest wspaniały Ogród Botaniczny PAN.

Na co zwracać uwagę, wybierając miejsce do zamieszkania?

Przeprowadzka w Warszawie to niemałe wyzwanie. Poszukiwanie swojego nowego lokum warto zacząć od określenia swoich potrzeb. Młodym rodzinom z pewnościom zależeć będzie na bliskości placówek edukacyjnych, przychodni oraz terenów zielonych i placów zabaw. Młodzi ludzie chętniej będą osiedlać się tam, skąd będą mogli szybko dojechać do szkoły, na uczelnie lub do klubów i innych miejsc kojarzonych z rozrywką. Nie bez znaczenia jest także bliskość sklepów, zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych – osiedlowych. Każdy przecież potrzebuje robić zakupy i dobrze jest, jeśli nie musi przemierzać kilku kilometrów, by kupić sobie przysłowiowe bułki na śniadanie. Ursynów jest taka dzielnicą, w której tak naprawdę każdy będzie czuł się dobrze, ponieważ można tam i odnaleźć spokój i prowadzić ciekawe życie towarzyskie i kulturalne.