W co spakować się przy przeprowadzce

Spotykamy się z różnymi klientami: cierpliwymi i niecierpliwymi. Wiemy, że proces przeprowadzki to jeden z najbardziej stresujących w życiu i nie mówimy tu tylko o kwestii technicznej. Staramy się nakierowywać naszych usługobiorców przekazując im cenne porady, aby przenosiny odbywały się szybko, komfortowo i bezstresowo. Wiele rad, które wydają się na pierwszy rzut oka błahe, mogą w ogromnym stopniu zmienić oblicze przeprowadzki. A wystarczy pomyśleć, że nawet jeden mały szczegół potrafi wnieść wiele dobrego.

W co się spakować?

Pakowanie to najważniejszy element związany z przeprowadzką. Odpowiednio przygotowane do transportu przedmioty czy zwierzęta nie tylko ułatwią sam proces, ale przede wszystkim zagwarantują komfort psychiczny swoim właścicielom. Ale w co się tak naprawdę spakować? Sam charakter opakowania czy torby jest zależny od przedmiotu. Inaczej spakujemy przedmioty szklane, inaczej ubrania a w jeszcze inny sposób rośliny czy zwierzęta. W przypadku przedmiotów o delikatnej strukturze, czyli porcelany i szkła, pakowanie składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to ciasne owinięcie przedmiotu i wypełnienie pustych przestrzeni, co zminimalizuje szansę na wszelkiego rodzaju otarcia. Drugim etapem jest ciasne spakowanie naczyń do kartonu oraz, podobnie jak w pierwszym etapie, wypełnienie pustych przestrzeni, dzięki czemu unikniemy  niepotrzebnego ruchu, przemieszczania się w trakcie transportu. Podobnie rzecz ma się z przedmiotami, na które składa się wiele ruchomych elementów. Aby uniknąć uszkodzeń, warto takie produkty owinąć na tyle ciasno, by uniemożliwić poruszanie elementów ruchomych. W kwestii ubrań czy książek sprawa jest prosta – wystarczą same kartony. Warto mieć też pod ręką folie, dzięki którym w przypadku deszczowej pogody będzie można uchronić rzeczy przed zamoknięciem. Wracając do tematu pakowania szkła i porcelany… Folie bąbelkowe czy innego rodzaju wypełniacze, których na dzisiejszym rynku jest szeroki wachlarz wyboru, stanowią gwarancję, że nasze przedmioty nie ulegną uszkodzeniom. Mając już spore doświadczenie przy przeprowadzkach radzimy naszym klientom zaopatrzyć się dodatkowo w taśmy klejące. Dzięki ich zastosowaniu przy pakowaniu rzeczy, można zabezpieczyć się  przed otwarciem kartonu lub pudła, co niestety może mieć miejsce w trakcie ręcznego przenoszenia pakunków do środka transportu lub w momencie wnoszenia do nowego lokum.  Dodamy od siebie jeszcze fakt, że można już nabyć, czy to drogą internetową czy w sklepie stacjonarnym, pudełka z pokrywkami, co w znacznym stopniu ułatwia pakowanie oraz zabezpieczanie przedmiotów przed niechcianymi sytuacjami. Pudełka mają różne rozmiary oraz głębokość, co pozwala na dokonanie wyboru według wymogów klienta.

Bagaż podręczny

W trakcie przeprowadzki nie warto zapominać o bagażu podręcznym. Co może się w nim znajdować? Przede wszystkim kosmetyki, środki do higieny, produkty spożywcze oraz ubrania na zmianę. Wiemy doskonale jak wiele wysiłku kosztuje cały proces, a chłodny prysznic czy nawet szybki posiłek potrafią prędko postawić na nogi.