W co się spakować podczas przeprowadzki?

Każda przeprowadzka wymaga odpowiedniej strategii, która nie tylko pozwoli poukładać cały proces w należytym porządku, ale również zaplanować, jak i w czym będziemy przewozić swój dobytek. Odpowiednie zapakowanie wszystkich rzeczy, gwarantuje ich bezpieczeństwo i wygodę.

Jeśli zakładasz, że wszystko spakujesz do kartonów albo plastikowych worków to jesteś w dużym błędzie. Oczywiście, można, ale naczynia zapakowane do worka raczej do niczego się później nie przydadzą. Zapakowanie każdego przedmiotu z należytą ostrożnością, a przede wszystkim w rozsądny sposób, nie tylko zapewni ich bezpieczeństwo w trakcie transportu, ale również pozwoli nam spakować się wygodnie i z pełnym wykorzystaniem całego miejsca do pakowania.

To, w co się spakujemy tak naprawdę uzależnione od tego, co mamy do spakowania. Przy studenckiej przeprowadzce dobytek ograniczony jest zazwyczaj do ubrań. Jeśli jednak przeprowadzamy się z mieszkania do domu, do innego miasta, czy za granicę, najczęściej zabieramy ze sobą wszystko, począwszy od naczyń i książek, na wyposażeniu kuchennym i meblach kończąc. Wówczas system pakowania, a także sposób pakowania będą zupełnie inne i bardziej rozbudowane.

W co się spakować podczas przeprowadzki?

  • Opakowania z odzysku
    Kartony to zdecydowanie najlepszy i najbardziej wytrzymały materiał do pakowania, przeznaczony przede wszystkim dla delikatnych lub ciężkich przedmiotów. Pakowanie w tego rodzaju pudełka jest nie tylko wygodny, ale przede wszystkim darmowe, bowiem nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów zdobycia tych materiałów. Kartony bardzo łatwo można dostać w supermarketach czy sklepach spożywczych, gdzie dziennie wyrzuca się ich tysiące, a handlowcy chętnie część z nich odstąpią bezpłatnie. Do kartonów zazwyczaj pakujemy książki, naczynia, które wcześniej owijamy papierem do pakowania, sprzęty kuchenne – możemy też wykorzystać oryginalne pudełka. Kartony zabezpieczamy później taśmą i oczywiście, podpisujemy, by łatwiej było się później rozpakować. Oryginalne opakowania warto też wykorzystać do zapakowania sprzętu elektronicznego jak komputer czy telewizor.
  • Ubrania bez składania
    Nie ma sensu pakować wszystkich ubrań do toreb podróżnych, zwłaszcza gdy tych pierwszych mamy dużo, a tych drugich zdecydowanie mniej. Poza tym torby są dość niewygodne do zapakowania i mają ograniczone miejsce. Dlatego ubrania najlepiej pakować do plastikowych worków. Zdecydowanie sprawdzą się tu worki na śmieci o dużej pojemności, które można szybko zapakować i rozpakować, a także wygodnie przewieźć. Pamiętajmy jednak, by w ten sposób pakować wyłącznie ubrania, które się nie gniotą. Garnitury, sukienki czy garsonki lepiej włożyć do specjalnego pokrowca na wieszaku, który nie tylko uchroni je przed zagnieceniami, ale również przed zabrudzeniami. W podobny sposób możemy wykorzystać stare poszewki od kołdry.
  • Opakowanie do wykorzystania
    Pościel, ręczniki czy inne materiałowe przedmioty dekoracyjne najlepiej zapakować do specjalnych pokrowców na pościel, które można kupić w sklepach meblowych lub supermarketach. Chronimy w ten sposób pościel przed zabrudzeniami, wygodnie ją przewozimy, a przede wszystkim nie musimy jej rozpakowywać. Pokrowce możemy bowiem wykorzystać do późniejszego przechowywania pościeli w nowym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *