Transport przedmiotów wielkogabarytowych

Podejmując decyzję o zmianie mieszkania warto zastanowić się w jaki sposób przetransportować cały dobytek. Gdy mamy niewielkie mieszkanie możemy zrobić to sami, bądź skorzystać z pomocy sąsiada. Jeżeli zaś niezbędny będzie przewóz mebli może się okazać, że konieczna będzie usługa firmy przeprowadzkowej chyba, że nasz sąsiad posiada samochód przystosowany do tego typu ładunku. Sprawa jednak mocno się komplikuje, jeżeli wyprowadzamy się z dużego domu i zamierzamy większość rzeczy wziąć ze sobą, a pośród nich fortepian, czy stół bilardowy.

Specjaliści od przewozu przedmiotów wielkogabarytowych

W takiej sytuacji musimy skorzystać z pomocy fachowców, którzy mają doświadczenie w transporcie niestandardowych przedmiotów. Z przewozem szafy, łóżka, czy komody poradzić sobie powinien każdy, kto ma choć niewielką wiedzę w tym zakresie i trochę większy samochód. Gdy w grę wchodzi fortepian, lub profesjonalny stół do snooker’a liczba profesjonalistów staje się mocno ograniczona.

Jak przewieźć fortepian?

Aby przetransportować fortepian niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia wiedza i sprzęt. Doświadczenie w tego typu operacjach jest kluczowym elementem bezpiecznego przewiezienia instrumentu. Pracownicy wynajętej przez nas firmy powinni dostarczyć we własnym zakresie materiał zabezpieczający ładunek o odpowiedniej grubości i sprężystości. Niezbędne są również pasy, które po pierwsze pozwolą na bezproblemowe przemieszczenie fortepianu, jak również asekurację otwarcia klap instrumentu. Tego instrumentu nie rozkręca się przed transportem, istotne jest zatem, aby ekipa zajmująca się jego przewożeniem składała się z odpowiedniej ilości osób, które zdołają go udźwignąć, nie narażając instrumentuna upadek. Fortepian posiada zazwyczaj kółka, ale na nic one się zdają, jeżeli mamy do pokonania schody, czy nierówną powierzchnię. Po przeprowadzeniu fortepianu do nowego domu należy pamiętać o tym, żeby wezwać stroiciela, gdyż podczas transportu najpewniej się rozstroi.

Transport stołu bilardowego

Zupełnie odrębnym tematem jest również transport stołu bilardowego. Taka operacja wymaga jeszcze bardziej szczegółowej wiedzy na temat budowy samego stołu. Ciężar płyty, zwłaszcza wykonanej z marmuru jest ogromny. Czasem jest ona podzielona na kilka części, ale zdarza się, że jest to jeden wielki i niesamowicie ciężki kamień, którego waga sięga niemal trzystu kilogramów. Firma, która podejmie się jego przetransportowania musi zrobić to kompleksowo. Na wstępie stół należy zdemontować, następnie dokładnie zabezpieczyć każdy element. Elementy płyty, lub całą kamienną taflę należy potem przy użyciu specjalnych pasów przenieść do samochodu. Do tego potrzebna będzie siła kliku osób. Samochód natomiast musi być specjalnie przystosowany do przewożenia dużych i bardzo ciężkich przedmiotów, tak więc dno luku bagażowego powinno być odpowiednio wzmocnione. Po dowiezieniu stołu na miejsce należy go złożyć, co jest równie ciężką operacją, jak jego demontaż. Dobra synchronizacja współpracowników jest tu kluczowa, gdyż wymagane jest precyzyjne dopasowanie płyt i innych elementów. Na koniec należy wyłożyć stół suknem, co też wymaga odpowiedniej wiedzy i zdolności.