Transport małych przedmiotów – 5 porad jak się nie pogubić

Drobiazgi, wszędzie drobiazgi…

Przeprowadzki kojarzą się głównie z przenoszeniem ciężkich i nieporęcznych rzeczy, ale nic w tym bardziej mylnego. Najwięcej czasu przeznacza się na pakowanie małych szpargałów, których ilość można mierzyć w liczbach z kilkoma zerami z tyłu. Teraz zapewne narodzi się pytania, jak przy tak ogromnej liczbie przedmiotów nie pogubić się w trakcie przeprowadzki? Czy są jakieś sposoby, dzięki którym nie tylko ułatwimy sobie prace, ale przede wszystkim uchronimy delikatne w swej strukturze nabytki? Na wszystkie pytania jest jedna prosta odpowiedź: TAK!

Jak się nie pogubić

Dobra organizacja pracy stanowi klucz do udanej przeprowadzki. Aby wszystko odpowiednio rozplanować wystarczy kilka pudeł i mazak. Czasem nawet kolejność pakowania ma ogromne znaczenie strategiczne. Wbrew pozorom nawet najmniejszy detal może wpłynąć na czas, a także nasz komfort psychiczny związany z przeprowadzką. Przedstawimy zatem 5 porad, jak się nie pogubić podczas pakowania i w jaki sposób ułatwić sobie ten jakże stresujący proces.

  • Mazakiem pisane

Materiały do pakowania przygotowane, rzeczy do spakowania również, ale czegoś tu brak. A no tak! Podczas pakowania warto podpisać dane pudło nazwą pomieszczenia, do którego trafią przedmioty podczas wypakowywania. Sztućce? Wałki i garnki? Pudełko o nazwie „kuchnia” z całą pewnością jest im pisane. Odpowiednie opisywanie pudeł zwolni każdego z chaosu, wynikającego z wypakowywania przedmiotów w nowym miejscu zamieszkania. Ważne jest aby rzeczy, które z jakiejś przyczyny pozostały nie spakowane, wrzucić razem do kartonu i opisać „inne”. Nie ma sensu, aby na nowo otwierać spakowane już „bagaże”.

  • Strategia pakowania

Chaos podczas przeprowadzki nigdy nie będzie naszym sojusznikiem. Ważne jest, aby każde pomieszczenie przygotować do przeprowadzki oddzielnie. Nie ma sensu rozpoczynać procesu pakowania rzeczy z kuchni, gdy pokój gościnny nie został do końca ogarnięty.

  • Kolejność pudeł

Mając już pewne pojęcie o układzie nowego mieszkania, można w prosty sposób zaplanować zgrabne przenoszenie pakunków. Gdy ciężarówka firmy przeprowadzkowej czeka już na nasze pudła, w pierwszej kolejność lepiej zapakować pudła przeznaczone do pomieszczeń znajdujących się najbliżej drzwi wejściowych. Pakunki przeznaczone do pomieszczeń najdalej zlokalizowanych od drzwi powinny być się zapakowane jako ostatnie. Dzięki temu podczas rozładowywania załadunków, te pudła które jako pierwsze zostaną przetransportowane do przypisanych im pomieszczeń, nie będą przeszkadzać podczas przenoszenia pozostałych „bagażów”.

  • Chrońmy to, co delikatne

Drobiazgi wykonane z ceramiki, porcelany, szkła czy innego delikatnego kruszcu powinny być zapakowane osobno. Poza tym warto skorzystać ze starych gazet lub zainwestować w wypełniacze albo folie bąbelkowe, które w znacznym stopniu uchronią nasze przedmioty przed niechcianymi uszkodzeniami. Jeśli wszystkie delikatne przedmioty spakujemy w jedno pudło, unikniemy w ten sposób niepotrzebnego stresu. Gdy wszystko znajduje się w jednym miejscu, łatwo jest to kontrolować. W najbardziej skrajnym przypadku pudło z delikatnymi rzeczami można mieć przy sobie podczas podróży do nowego miejsca zamieszkania.

  • Produkty żywnościowe

Chaos podczas przeprowadzki mogą spowodować też tak błahe elementy jak żywność. Przeprowadzenie wstępnej inwentaryzacji i selekcja produktów żywnościowych pozwoli na ukrócenie czasu poświęconego na pakowaniu oraz sprawi, że nie będziemy się zamartwiać o stan produktów z krótkim terminem przydatności.