Transport dzieł sztuki Warszawa

Dzieła sztuki to wyjątkowe przedmioty – są nie tylko pięknymi przedmiotami, ale przede wszystkim posiadają ogromną wartość historyczno-artystyczną. Obrazy, rzeźby, antyki czy inne eksponaty to część dziedzictwa kulturowego, które często podróżuje po całym świecie; dzięki temu każdy pasjonat sztuki ma możliwość ich podziwiania. Jak zorganizować transport dzieł sztuki w bezpieczny sposób i o czym należy pamiętać? Lepiej zorganizować go na własną rękę czy też skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej?

Transport dzieł sztuki Warszawa – jak się do niego przygotować?

Przewóz dzieł sztuki to szczególny rodzaj transportu. Zazwyczaj są to przedmioty, które posiadają ogromną wartość historyczną, ale i pieniężną – obrazy, rzeźby czy antyki są postrzegane jako towary luksusowe i wymagają szczególnej troski w trakcie przewozu. To niezwykle cenne dziedzictwo kulturowe, dzięki któremu możemy poznać przeszłość, odkryć dawne historie lub poznać minione dzieje, obyczaje, kulturę. Dzieła sztuki są nie tylko ozdobą mieszkania, ale i inwestycją na lata – im są one starsze, tym większą wartość posiadają. Dlatego też warto o nie zadbać, by mogły cieszyć oko jeszcze przez długie lata! Transport dzieł sztuki Warszawa wymaga szczególnej ostrożności. Lepiej więc nie ryzykować i nie przewozić ich na własną rękę – nawet mimo spokojnej jazdy możemy uszkodzić delikatne, wiekowe płótna czy kruchą rzeźbę.

Jak przewozić dzieła sztuki?

By antyki dotarły nienaruszonym stanie na nowe miejsce, konieczne jest ich prawidłowe zabezpieczenie przed podróżą. Należy ochronić je przed wilgocią i ciepłem, bowiem takie warunki sprzyjają np. niszczeniu farby. Sposób pakowania powinien być dostosowany do rodzaju dzieła sztuki – można wykorzystać do niego różne materiały, ale inaczej należy przygotować do podróży obraz, inaczej zaś rzeźbę. Folia bąbelkowa nadaje się jako wierzchnia warstwa zabezpieczająca; należy jednak pamiętać o tym, że nie może ona mieć bezpośredniej styczności z farbą. Dobrze posłuży np. wkładka ze zwykłego kartonu lub plastikowa płytka. Dobrze jest owinąć je innym materiałem, a dopiero później okryć folią – zabezpieczą one płótno przed przebiciem czy rozdarciem. Cenne przedmioty dobrze jest też umieścić w kartonowych pudłach, a pustą przestrzeń dodatkowo wypełnić. Bardzo dobrze sprawdzą się np. granulat piaskowy, styropian, poduszki powietrzne, wkłady piankowe lub zgnieciony papier. Zapewnią one stabilność przewożonego przedmiotu, a jednocześnie ochronią go przed ewentualnymi zniszczeniami. Należy jednak pamiętać o tym, że obraz nie może stykać się z wypełniaczem, a po zapakowaniu go w kartonowe pudło należy je okleić szeroką, mocną taśmą.

Transport dzieł sztuki – wybierz Express Przeprowadzki!

Najlepiej skorzystać z usług eksperckiej firmy transportowej – Express Przeprowadzki zapewni im dobre zabezpieczenie oraz profesjonalny załadunek i rozładunek. Specjalizujemy się w transporcie antyków i dzieł sztuki na terenie całej Polski; dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, jak szybko i sprawnie zaplanować całe to przedsięwzięcie. Profesjonalnie i bezpiecznie opakowujemy wszystkie przedmioty, a następnie umieszczamy je w specjalnie do tego przystosowanych samochodach o sztywnej zabudowie. Oferujemy atrakcyjne ceny, a na życzenie klienta wystawiamy fakturę VAT. Dzięki nam transport dzieł sztuki Warszawa jest bezpieczny, szybki i komfortowy – skorzystaj z usług Express Przeprowadzki!