Sprawna przeprowadzka w Warszawie – 8 porad

Przeprowadzka to proces, który wymaga trochę pracy i wysiłku. Źle zaplanowana może być długa mecząca, szczególnie w tak dużym mieście jak Warszawa. Istnieje na szczęście cały szereg porad i wskazówek, które pomogą usprawnić przeprowadzkę i sprawić, by była ona szybka i przyjemna. Zobaczmy najciekawsze z nich.

Szczegółowy plan przeprowadzki

Planowanie obejmuje wszystkie istotne rzeczy, które mogą wpłynąć na przeprowadzkę. Należy sporządzić listę rzeczy, które musimy zrobić, zaczynając od poinformowania urzędów i innych instytucji państwowych o naszej przeprowadzce, poprzez wybranie firmy transportowej aż po zakup pudeł i opakowań na dobytek. Dzięki takiej liście możemy być pewni, że nic nie umknie naszej uwadze.

Plan pakowania

Plan pakowania jest kluczem do dobrze zorganizowanej przeprowadzki, szczególnie jeżeli mamy dużo rzeczy lub zmiana miejsca zamieszkania dotyczy całej rodziny. W planie takim określamy kolejność pakowania i transportu do nowego mieszkania poszczególnych przedmiotów. Najlepiej zacząć od rzeczy, których rzadko się używa, np. ubrań sezonowych czy dokumentów.

Firma przeprowadzkowa

Usługi firmy przeprowadzkowej mogą być nieocenione podczas zmiany miejsca zamieszkania. Taka firma, w zależności od oferty, pomoże nam spakować i przetransportować nasze rzeczy bez obawy o ich bezpieczeństwo. Firmy dysponują dużymi furgonetkami, dzięki czemu przeprowadzka nie będzie wymagała wykonania dużej ilości kursów – to szczególnie wygodne w dużych, zatłoczonych miastach, takich jak Warszawa.

Akcesoria do pakowania

Zanim zbierzemy się do pakowania dobytku trzeba kupić niezbędne akcesoria do pakowania. Kartony, worki na śmieci, mocna taśma klejąca, torebki, nożyk czy markery – to wszystko z pewnością się przyda. Kupując pudła warto wybrać takie z rączkami, gdyż znacznie ułatwi to ich przenoszenie.

Sposoby pakowania

Sposób zapakowania rzeczy znacznie ułatwi ich rozpakowywanie w nowym miejscu. Ubrania można przewozić w kartonach lub workach na śmieci. Delikatne naczynia kuchenne bezpiecznie przewieziemy w kartonach, jeżeli poszczególne sztuki pooddzielane będą od siebie folia bąbelkową lub miękkim wypełnieniem. Do transportu szklanek czy kieliszków świetnie nadadzą się sklepowe pudła po winie lub innym alkoholu. Jako wypełnienia zamiast folii bąbelkowej możemy użyć koców, prześcieradeł i poduszek – dzięki temu zyskamy więcej miejsca.

Etykiety

Po zapakowaniu pudeł koniecznie musimy je podpisać. Możemy zrobić to zwykłym markerem lub zastosować specjalne etykiety. Zaletą etykiet jest możliwość użycia poszczególnych kolorów do oznaczenia pudeł np. z delikatną zawartością.

Bagaż podręczny

Włóżmy do niego najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użytku, aby w pierwszych dniach po przeprowadzce nie szukać w panice swoich rzeczy po wszystkich kartonach tylko mieć je wygodnie pod ręką.

Gruntowne porządki

Przed przeprowadzką przejrzyjmy swoje rzeczy i wyrzućmy niepotrzebne. Nie warto jest zwozić do nowego mieszkania śmieci i nieużywanych bibelotów. Zbyt duża ilość przedmiotów dodatkowo utrudnia przeprowadzkę.