Przeprowadzki za granicę – co musisz wiedzieć?

Wyjazd za granicę to okazja do zdobycia doświadczenia, rozwinięcia umiejętności językowych czy wreszcie – zarobienia dużych pieniędzy. Motywacji do zmiany miejsca zamieszkania jest wiele, jednak każdy człowiek, który chce ułożyć swoje życie poza granicami Polski, spotyka się z podobnymi trudnościami. O co warto zadbać przed wyjazdem? Jakich formalności należy dopilnować? Sprawdź, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

  1. Formalności

Absolutna konieczność, a zarazem trudność – formalności. Każdy z nas musi się z nimi zmierzyć w trakcie przeprowadzki. Jeśli nasze nowe miejsce zamieszkania znajduje się poza granicami Polski, jest ich ilość wyraźnie wzrasta. Przed wyjazdem zweryfikujmy datę ważności paszportu lub dowodu osobistego, jeśli zamierzamy przemieszczać się w obrębie UE, ale poza strefą Schengen. Zabierzmy ze sobą również dokumenty potwierdzające nasze kwalifikacje zawodowe, pamiętając o nostryfikacji lub przetłumaczeniu ich na obcy język i opatrzeniu pieczątką tłumacza przysięgłego. Warto zabrać ze sobą także akt urodzenia, akt małżeństwa itd. Obecnie o wyjeździe trwającym dłużej niż 3 miesiące nie musimy zawiadamiać urzędu meldunkowego. Warto natomiast zerwać wszelkie umowy, które dotychczas łączyły nas z usługodawcami w kraju. Chodzi np. o operatora sieci komórkowej, dostawcę Internetu, a przede wszystkim dostawcę prądu. Jeśli np. sprzedajemy nieruchomość, należy pamiętać o zerwaniu umowy z firmą, która dostarczała do naszego domu energię elektryczną. Zanim wyjedziemy, podpiszmy umowę z osobą lub firmą, od której kupujemy lub wynajmujemy nowe lokum. Pamiętajmy również o uiszczeniu wszelkich niezbędnych opłat w terminie.

  1. Im mniej bagażu, tym lepiej

Zabieranie ze sobą do innego kraju całego dobytku, jaki dotychczas zgromadziliśmy, nie jest konieczne. Najcenniejsze rzeczy warto przynajmniej przez pewien czas pozostawić bliskim pozostającym w Polsce. Postarajmy się ograniczyć ilość rzeczy, jakie ze sobą zabieramy. Dzięki temu będziemy spokojniejsi.

  1. Transport zwierząt

Wielu z nas nie wyobraża sobie pozostawienia w kraju ukochanego pupila i trudno się temu dziwić. Przed przeprowadzką warto zorientować się, na jakich zasadach odbywa się przewóz zwierząt. Bardzo ważne jest zyskanie pewności, że nasz zwierzak będzie przewożony w odpowiednich warunkach.

Przeprowadzka z Express Przeprowadzki

Holandia, Belgia, Francja – dotychczas pomogliśmy naszym Klientom przewieźć dobytek m.in. do tych krajów. Zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby pomimo znacznych odległości wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z planem. Firma Express Przeprowadzki – realizujemy Państwa oczekiwania zawsze, także wtedy, gdy zadania, jakie od Państwa otrzymujemy, są skomplikowane i wymagają od nas wytężonej pracy. Dokładamy wszelkich starań, by logistyczna strona przedsięwzięcia była bez zarzutu. Przewozimy nie tylko meble, sprzęty itd. Zajmujemy się również transportem zwierząt. Od lat pracujemy na zaufanie naszych Klientów, dając z siebie wszystko. Zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości, jakie Państwo posiadają.