Przeprowadzki Warszawa Ursynów – jakich błędów uniknąć?

Zmiana miejsca zamieszkania to bardzo ekscytujący, ale i stresujący czas. Wiąże się z nim wybór lokalizacji i konkretnego lokum. Na pewno nie może to być pochopna decyzja. Zanim na dobre zadomowimy się w nowym miejscu, czeka nas problematyczny proces przeprowadzki, który niejednej osobie spędza sen z powiek. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu każdego szczegółu, może jednak przebiec bezboleśnie. Dowiedz się, jakich błędów unikać w czasie przeprowadzki.

BŁĄD NR 1 Pośpiech

W trakcie zmiany miejsca zamieszkania najgorsze, co możemy zrobić, to przeprowadzanie się w pośpiechu. Nieprawdaż, że stresująca jest sytuacja, w której pojazd transportowy czeka pod naszym domem, a my kończymy pakować dopiero trzeci karton? Wcześniejsze zaplanowanie każdego kroku powinno być naszym priorytetem. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnego zdenerwowania. Warto pomyśleć nad wzięciem krótkiego urlopu i skupieniu się na bezproblemowej zmianie adresu, pod jakim będziemy mieszkać. Ekspres przeprowadzka jest oczywiście możliwa, jednak dokonamy jej tylko i wyłącznie z pomocą profesjonalnej firmy.

BŁĄD NR  2 Zbyt mała liczba pudełek i ich oznaczenie

Przeprowadzka wymaga od nas oszacowania, ile rzeczy posiadamy. Dzięki tej informacji jesteśmy w stanie przygotować właściwą liczbę kartonów, niezbędnych do właściwego zabezpieczenia wszystkich przedmiotów. Często dobytek zajmuje więcej miejsca, niż nam się wydaje. Dlatego warto zadbać o większą liczbę pudełek, niż założyliśmy. Ważne jest również ich oznakowanie. Przyczep do nich karteczki, które będą zawierały opisy zawartości. Pomoże to w prawidłowym umieszczeniu kartonów wewnątrz pojazdu, jak i w samym rozpakowywaniu.

BŁĄD NR  3 Niewykonana selekcja rzeczy

Kolejną ważną rzeczą w czasie przeprowadzki jest selekcja rzeczy. Odpowiednia weryfikacja wszystkiego, co posiadamy, pozwoli zaoszczędzić miejsce w kartonach i wozie transportowym. Pozbądź się zatem nienoszonych od lat ubrań i starych, niedziałających sprzętów, które tylko zagracały nasze mieszkanie. Uwierz, że poczujesz się lepiej, robiąc porządki w swoich rzeczach.

BŁĄD NR  4 Zapominanie o rzeczach pierwszej potrzeby

Warto być zapobiegliwym i przewidywać rozwój wypadków. Słusznie, jeśli wziąłeś pod uwagę, że pierwszego dnia po przeprowadzce prawdopodobnie nie zdążysz wszystkiego rozpakować. Podręczny bagaż, który będzie zawierał podstawowe przedmioty, pomoże Ci przetrwać pierwsze godziny w nowym mieszkaniu. Uniknij więc gorączkowego szukania na dnach kartonów takich rzeczy jak piżama, szczoteczka do zębów, ręcznik, kosmetyczka, bielizna, pościel. Zadbaj, aby wszystko zapakować do jednego pudełka.

BŁĄD NR 5 Samodzielne pakowanie i transport

Błąd, jakiego powinieneś uniknąć, to wzięcie odpowiedzialności za przeprowadzkę tylko na swoje barki. Pakowanie w pojedynkę może być męczące i bardzo czasochłonne. Kuszącą opcją jest poproszenie o pomoc jednego ze swoich znajomych lub sąsiada. Całkowitym ułatwieniem byłoby zlecenie tego profesjonalnej firmie, która zadbałaby o właściwe zabezpieczenie pakunków i sprawny transport. Pozwoliłoby Ci to na całkowite uniknięcie stresu związanego z przeprowadzką.