Przeprowadzki Warszawa Ursus – dlaczego warto wybrać tę dzielnicę do mieszkania

Warszawa oferuje duże możliwości pod względem zawodowym, jak i rozrywkowym. Jest jednak bardzo rozległym miastem, dlatego konkretne dzielnice różnią się połączeniem komunikacyjnym, liczbą atrakcji turystycznych i miejsc wypoczynkowych, co ma niemały wpływ na cenę mieszkań. Inne zalety będzie miało lokum w centrum miasta, a inne na jego obrzeżach. Jednym z obszarów drugiego typu jest właśnie Ursus. Dlaczego warto wybrać akurat tę dzielnicę do mieszkania?

Ursus – dlaczego warto tu zamieszkać?

Ursus to jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy. Położony jest w lewobrzeżnej części stolicy na przestrzeni niecałych 10 km kwadratowych. W latach 1952-1977 obszar ten stanowił oddzielne miasto, następnie został przyłączony do Warszawy jako część Ochoty. Ursus stał się wyodrębnioną dzielnicą dopiero w 1993 roku, jednak od tego czasu podlega intensywnej przemianie. Co prawda, nie ma tak długiej, miejskiej tradycji jak inne dzielnice, jednak to nie znaczy, że jest mniej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Przeprowadzka do dzielnicy Ursus może okazać się dla nas korzysta z kilku powodów.

1. Tereny zielone

W Ursusie nie można narzekać na brak terenów zielonych. Wystarczy wspomnieć, że znajdują się tu trzy parki: Czechowicki, Hassów i Achera. Uzupełnione są przez liczne podwórka i skwery. Zielone tereny gwarantują możliwość spędzenia aktywnego popołudnia na łonie natury. Cieszą się szczególną popularnością wśród spacerowiczów, biegaczy, jak i osób, które chcą odpocząć na ławce w cieniu drzew.

2. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kolejna odpowiedź na pytanie, dlaczego warto mieszkać w dzielnicy Ursus. Wg policyjnych statystyk prawo jest tu najrzadziej łamane. Mieszkańcy czują się bezpiecznie i mają do siebie wzajemne zaufanie. Wpływa to na stosunki sąsiedzkie, które postrzegane są jako niespotykane nigdzie indziej w obszarze Warszawy. Nie bez powodu duża część mieszkańców Ursusa deklaruje swoje przywiązanie do dzielnicy.

3. Połączenie komunikacyjne

Ursus jest dobrze skomunikowaną częścią Warszawy. Wpływa na to m.in. kolej miejska. Poza tym, dojeżdża tu pięć linii autobusowych dziennych i dwie nocne. Dostanie się w pobliże centrum nie powinno być zatem zbyt czasochłonne.

4. Ceny mieszkań

Przy decydowaniu o kupnie mieszkania ważnych jest kilka czynników. Cena to bezdyskusyjnie jeden z nich. Koszt wynajęcia lub nabycia lokum w tej części Warszawy stoi na rozsądnym poziomie. Atrakcyjna cena nie dotyczy jednak tylko starszych mieszkań. Znajdziemy również te w nowym budownictwie. Wnioskując, Ursus to jeszcze nie do końca doceniana, ale bardzo opłacalna lokalizacja. Również pod względem inwestycyjnym.

5. Rekreacja i rozrywka

Ursus to też bogate zaplecze handlowo-usługowe. Nie można mieć zastrzeżeń co do liczby sklepów z rozmaitych branż. Mieszkańcy są również zadowoleni z szerokiej gamy dostępnych rozrywek. Oferują je boiska, bieżnie, pływalnie, sauny, ale i domy kultury czy kluby seniora. Sportowa, jak i kulturalna oferta dzielnicy Ursus wpływa na bogactwo możliwości spędzenia czasu wolnego.