Przeprowadzki Warszawa Mokotów – czy warto wybrać tę dzielnicę?

Decyzję o przeprowadzce trzeba dobrze przemyśleć i rozplanować. Z całą pewnością łatwiej przychodzi nam przeprowadzka do mniejszej miejscowości, ale co w przypadku, kiedy wybieramy stolicę jako miejsce, w którym chcielibyśmy zapuścić korzenie? Każda dzielnica ma przecież tyle do zaoferowania! Jak wybrać tę najlepszą? W tym artykule chcielibyśmy nieco przybliżyć jedną z nich – Mokotów.

Prestiżowy Mokotów

Mokotów to dzielnica przylegająca do Śródmieścia i przez wielu uznawana za prestiżową. Choć dominuje tu stara zabudowa, to coraz częściej budowane są też nowoczesne inwestycje. Spotkać tu można ludzi w różnym wieku, którzy cenią sobie ciche i kameralne uliczki, komunikację z dobrym dojazdem do centrum miasta. Mokotów słynie również z eleganckich parków, np. Morskiego Oka czy Królikarni. To idealne miejsce dla amatorów gastronomii, stroniących od wielkich restauracji, a ceniących sobie uroki kameralnych lokali, serwujących dobre jedzenie.

Mokotów warty zamieszkania

Mokotów to przyjazna dzielnica. Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzkę do niej – skorzystaj z usług doświadczonej firmy przewozowej Express-Przeprowadzki, która oferuje tanie i solidnie wykonane usługi. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, że ta dzielnica jest naprawdę warta tego, aby w niej zamieszkać.

  • Blisko centrum – Mokotów posiada bardzo dobre połączenie do centrum miasta. Poza tym, znajduje się tam wiele biurowców, które są miejscem pracy wielu mieszkańców Warszawy. Jeśli jesteś jednym z nich – rozważ zamieszkanie w tej części miasta ze względu na dojazd do pracy.
  • Mnóstwo terenów zielonych – ta dzielnica bogata jest w tereny rekreacyjne. Mieszkańcy mogą cieszyć się miejską zielenią. Warto odwiedzić parki, takie jak: Morskie Oko, Królikarnia czy Park Deresza. Do dyspozycji są także place zabaw dla najmłodszych. To doskonała lokalizacja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają sport:. w tej części miasta znaleźć można wiele urozmaiconych dróg rowerowych, są tutaj również siłownie pod gołym niebem oraz baseny. Istnieje możliwość zapisania się na zajęcie z aerobiku czy jogi. W pobliżu znajdują się Łazienki Królewskie – miejsce niezwykle atrakcyjne i popularne. W ciągu roku odbywa się tam wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, np. koncertów.
  • Gastronomia – mieszkając w tej dzielnicy, nie można narzekać na brak przytulnych miejsc, w których serwowana jest pyszna kawa. Wśród najpopularniejszych, które skradły serca mieszkańców, wymienia się: Moko-Tuff, Cafe Iluzja czy klubokawiarnię Tam i z Powrotem. Jeżeli chodzi o jedzenie, każdy znajdzie coś dla siebie. Na każdym rogu spotkać można restauracje serwujące dania kuchni indyjskiej, chińskiej czy polskiej.
  • Kultura na wysokim poziomie – osoby kochające kino nie muszą wybierać się do centrum miasta, aby zobaczyć upragniony film, ponieważ na Mokotowie działa wiele kin studyjnych, które prezentują wartościowe filmy. Jedne z najczęściej odwiedzanych to: Iluzjon, Dom Kultury Kadr. Dla miłośników teatrów również coś mamy. W okolicy istnieją teatry kukiełkowe, do których można zabrać dzieci, a dla dorosłych proponujemy teatr Nowy.