Przeprowadzki Ursynów

Każda dzielnica Warszawy ma swoją wyjątkową historię. Do jednej z najstarszych należy Ursynów – niegdyś w jej okolicach swoje dobra posiadał Julian Ursyn Niemcewicz, polski pisarz i dramaturg, stąd też jej nazwa. Jest położona w lewobrzeżnej części miasta; historycznie tworzyły ją stare osady i wsie, takie jak Służew, Służewiec, Kabaty, Imielin czy Dąbrówka i stanowiła ważny ośrodek obronny podczas drugiej wojny światowej. Dziś Ursynów stanowi największy zespół osiedlowy w stolicy (zarówno bloki z wielkiej płyty, jak i mniejsze, bardziej kameralne mieszkania), ale powoli przestaje być jedynie „sypialnią Warszawy”. Dlaczego warto przeprowadzić się na Ursynów i jakie zalety ma mieszkanie właśnie w tej dzielnicy?

Przeprowadzki Ursynów

Plusów płynących z zamieszkania na Ursynowie jest wiele. Po pierwsze, dzielnica ta znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji: do 1994 roku była częścią Mokotowa, dziś z nią graniczy. Na południe od Ursynowa zlokalizowane są gminy Piaseczno, Konstancin-Jeziorna oraz Lesznowola.

Takie położenie to z jednej strony spokój i miła atmosfera, z drugiej zaś – bliskość wszystkich atrakcji miasta, takich jak centra handlowe, instytucje publiczne, szkoły czy inne placówki. Drugą zaletą jest właśnie bogata oferta możliwości spędzania wolnego czasu: na terenie Ursynowa znajduje się wiele hipermarketów, kin czy ośrodków sportowych. To także bardzo dobre miejsce do zamieszkania dla studentów – w tej dzielnicy swoje siedziby mają m.in. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem. Ursynów spodoba się również wszystkim miłośników wydarzeń kulturalnych oraz widowisk: właśnie tam zlokalizowany jest Tor wyścigów konnych Służewiec, czyli miejsce wielu ciekawych imprez. Ta dzielnica oferuje również coś dla fanów ruchu na świeżym powietrzu – rezerwat przyrody Las Kabacki to doskonałe miejsce na bieganie, jazdę na rowerze lub inne aktywności fizyczne. W dodatku oferuje piękne, niezapomniane widoki!

Zamieszkaj na Ursynowie – wybierz Express Preprowadzki!

Punktualnie, bezpiecznie i tanio – przeprowadzka nie musi być stresującym wydarzeniem. Dzięki naszej firmie przenosiny są zorganizowane szybko i sprawnie. Przeprowadzki Ursynów prywatne, firmowe czy instytucjonalne nie stanowią dla nas problemu: kompleksowo zajmujemy się każdą z nich. Skorzystanie z usług fachowej firmy jest najlepszym sposobem na zapewnienie sobie spokojnych przenosin – dom, mieszkanie, garaż, biura czy transport przedmiotów o wysokiej wartości historyczno-sentymentalnej wymaga szczególnego traktowania. W Express-Przeprowadzki wszystkie usługi świadczymy w pełni profesjonalnie, 7 dni w tygodniu i przez całą dobę. Zadbamy o odpowiednie przygotowanie wszystkich sprzętów do podróży, demontaż i montaż mebli, kartony do pakowania oraz utylizację rzeczy niepotrzebnych. Przeprowadzki specjalistyczne nie stanowią dla nas problemu: zajmujemy się transportem pianin, antyków, sejfów czy kas pancernych. Nam możesz zaufać!