Przeprowadzki Praga

Praga to jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic stolicy. Jej charakterystyczna atmosfera utrzymuje się od dziesięcioleci – m.in. dlatego, że Pragi właściwie nie dotknęły zniszczenia wojenne, które obróciły w gruzy inne części miasta. Urokliwe zakamarki, stare kamienice, brukowane drogi, stare latarnie i kapliczki w centrum podwórek, rodowici warszawiacy – to tylko kilka spośród wielu elementów praskiego folkloru. Atrakcyjność dzielnicy doceniają właściciele pubów, restauracji, galerii sztuki itp., otwierając tam swoje lokale. Istnieje wiele powodów, ze względy na które warto osiedlić się po prawej stronie Wisły.

Przeprowadzka Praga

Przeprowadzki Praga – czy taka perspektywa może wydać się kusząca? Oblicze dzielnicy zmieniło się w ciągu kilku ostatnich lat. Bary owiane złą sławą są zastępowane przez klimatyczne kawiarnie lub galerie sztuki. Stare i zniszczone budynki przemysłowe są poddawane rewitalizacji i adaptowane na nowo. Choć niemal mityczne targowisko – Stadion Dziesięciolecia – zostało zastąpione przez Stadion Narodowy, na terenie dzielnicy wciąż znajduje się słynny Bazar Różyckiego. Wieść gminna niesie, że nie istnieje towar, którego nie dałoby się tam kupić.

Jednym z większych atutów Pragi są stare kamienice – poddawane renowacjom. Na ścianach wielu z nich pojawiają się efektowne murale, dzięki którym opisywana część miasta prezentuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. Autobusy, tramwaje, a także druga linia metra – komunikacja dzielnicy z centrum oraz innymi częściami miasta jest dobra. Istnieje wiele bezpośrednich połączeń, co zapewnia względną wygodę przemieszczania się po mieście – przy założeniu, że za punkt startowy obieramy sobie Pragę. Ceny mieszkań rosną z biegiem lat, jednak wciąż są atrakcyjniejsze niż te, które obowiązują w Śródmieściu, na Mokotowie czy na Ochocie.

Na Pradze panują dobre warunki także dla rodzin. Istnieją tutaj liczne szkoły, umożliwiające podjęcie nauki na każdym szczeblu edukacji. Co ważne, wiele placówek zajmuje wysokie miejsca w ogólno warszawskim rankingu.

Przeprowadzka z Express-Przeprowadzki

W jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Stosunkowo tanie nieruchomości, intensywne życie nocne, dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta – życie na Pradze ma niewątpliwie wiele zalet. Ważnym atutem jest również swobodny dostęp do różnorodnej kuchni – ta informacja zapewne zelektryzuje wszystkich smakoszy, którzy nie przepadają za samodzielnym przygotowywaniem posiłków. Nietrudno znaleźć we wspomnianej dzielnicy restauracje o rozmaitych profilach i obszernych kartach dań. Express-Przeprowadzki – jesteśmy firmą, która chętnie pomoże Państwu w pierwszych chwilach nowego życia w ciekawej, tętniącej życiem dzielnicy. Powierzane nam zadania realizujemy sprawnie i dokładnie, szanując czas i spełniając potrzeby Klientów, którzy decydują się obdarzyć nas zaufaniem. Nasza oferta została przygotowana z myślą o osobach, które nie mają czasu i/lub ochoty na samodzielne organizowanie przeprowadzki – przedsięwzięcia skomplikowanego i dość mocno uciążliwego.