Przeprowadzki Mazowieckie – 6 porad jak się spakować

Bez dwóch zdań moment przeprowadzki można potraktować jako rozpoczęcie nowego etapu życia. Tak duża zmiana wymaga opracowania planu działania, którego konsekwentna realizacja będzie stanowić gwarancję sukcesu. Decydując się na ofertę naszej firmy, zyskasz kompleksową i profesjonalną pomoc w trakcie transportu wszystkich mebli i rzeczy. W tym wpisie prezentujemy wskazówki, dzięki którym pakowanie nie będzie takie straszne.

Kartony związane z pomieszczeniem

Na etapie pakowania postaraj się, aby przedmioty znajdujące się w jednym pomieszczeniu (np. salonie) docelowo znalazły się w tym samym kartonie, czy torbie. Tak zapakowane pudła, oznacz flamastrem czy taśmą i odłóż w jedno miejsce. W ten oto sposób unikniesz chaosu. Dodatkowo nasi pracownicy wnosząc tak oznakowane kartony do nowego mieszkania, będą mogli od razu umieścić je w konkretnym pomieszczeniu. Dzięki temu nie będziesz musiał samodzielnie dźwigać ciężkich pakunków i od razu przystąpisz do ich rozpakowania.

Jak pakować ubrania?

Odzież znajduje się na liście podstawowego wyposażenia mieszkania po przeprowadzce. Wymaga ona jednak odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Jedno z najprostszych rozwiązań polega na założeniu worka z pralni (sprawdzi się również zwykły, na śmieci) na ubrania wiszące w garderobie. Tak wniesiona odzież do nowego mieszkania jest od razu przygotowana do umieszczenia w szafie. Niewątpliwie jest to znacznie prostsze i szybsze rozwiązanie, od tradycyjnego składania wszystkich ubrań.

Kompletne urządzenie mieszkania zajmie trochę czasu

To fakt, z którym nic nie zrobisz. Zapewne wielokrotnie zdasz sobie sprawę, że w Twoim lokum czegoś brakuje. A być może uświadomisz to sobie już pierwszego dnia, gdy uradowany przystąpisz do wypakowywania wszystkich rzeczy i zaobserwujesz, że nie masz przecież w czym zaparzyć kawy. W celu uniknięcia takiej sytuacji dobrze jest przygotować sobie karton na tzw. „pierwszy dzień”. Będzie on wyposażony w rzeczy, które niewątpliwie przydadzą Ci się podczas spędzania pierwszych godzin w mieszkaniu i wypakowywania się.

Jak najmniej miejsca

Aby Twoje kartony zajmowały jak najmniej miejsca w samochodzie, postaraj się zapełnić je do granic możliwości. Przewozisz garnki do kuchni? Świetnie, umieść w nich dodatkowe drobiazgi takie jak solniczka, czy przyprawy – w taki sposób możesz zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca!

Stwórz listę

Ogrom rzeczy, jakie muszą zostać przetransportowane, może przerosnąć każdego. Ciekawym wyjściem z tej sytuacji jest sporządzanie listy w trakcie pakowania. Można tutaj posłużyć się dowolnym oznaczeniem (z doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty przynosi te numerowe). Poprzez skrupulatne notowanie, będziesz świadomy tego, co znajduje się w danych pudłach. To z kolei przyda się, jeśli będziesz poszukiwał jakiejś konkretnej rzeczy.

Okablowanie

Nie powinieneś również pominąć okablowania, które dedykowane jest do konkretnych urządzeń. Zanim zaczniesz je pakować, zwiń wszystkie łącza, zepnij i opisz kartką. W ten oto sposób nie będziesz miał żadnych wątpliwości co do przeznaczenia danego przewodu.