Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową czy samodzielnie?

Przeprowadzka może być obciążona sporym stresem i zamieszaniem, dlatego warto dobrze się do niej przygotować. To, jak będzie ona wyglądać, zależy do tego, jak duża jest odległość dzieląca obecne mieszkanie od przyszłego, a także, jakie ładunki musisz przewieźć. Kiedy zdecydować się na samodzielną przeprowadzkę, a kiedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Samodzielna przeprowadzka

Przeprowadzka we własnym zakresie na pewno należy do czynności czasochłonnych i męczących. Pakowanie rzeczy, odpowiednie ich zabezpieczenie, załadunek i rozładunek wymagają sporego wysiłku. Mniejsze kartony z rzeczami można co prawda przewieźć samochodem osobowym, jednak w każdym mieszkaniu znajdują się sprzęty AGD czy meble o większych gabarytach. W większości przypadków konieczny będzie ich demontaż i dokładne zabezpieczenie. Dysponując samochodem dostawczym i kilkuosobową pomocą, będzie Ci o wiele łatwiej przetransportować wszystko do nowego lokum. Warto mieć tutaj na uwadze również koszty. Jeśli Twoje auto jest niewielkie, nie pomieści całego dobytku, a kilka kursów pomiędzy mieszkaniami może okazać się kosztowniejsze niż wynajęcie profesjonalnej firmy.

Profesjonalny transport z firmą przeprowadzkową

Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli Ci oszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. Firma przeprowadzkowa okaże się pomocna w przypadku przewozu sporego ładunku na dużą odległość oraz transportu cennych, wielkogabarytowych przedmiotów. Koszt wynajęcia takiej firmy na ogół jest ustalany indywidualnie. Zależy głównie od wielkości i ilości ładunków, odległości między lokalami, warunków w miejscu załadunku i rozładunku oraz wachlarza oferowanych usług. Możesz np. wynająć pojazd z kierowcą, który jedynie przewiezie dobytek albo dodatkowo zatrudnić pracowników fizycznych. W tym przypadku przeprowadzka obejmie wyniesienie i wniesienie sprzętu pod konkretny adres. Dla osób bardziej zapracowanych z pewnością wygodniejsze będzie skorzystanie z pełnego zakresu usług firmy przeprowadzkowej. Obejmuje on planowanie przeprowadzki, pakowanie mienia, jego załadunek, transport, rozładunek, sprzątanie lokalu, a nawet sortowanie i utylizację niepotrzebnych rzeczy.

Czym kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakimi należy się kierować, wybierając firmę przeprowadzkową, są opinie innych klientów. Warto sprawdzić komentarze nie tylko na stronie firmowej, ale także na forach specjalistycznych czy Facebooku. Dobrym krokiem jest także zasięgnięcie opinii o pracownikach firmy. Stanowią oni jej wizytówkę, biorą odpowiedzialność za jakość świadczonych usług i dają gwarancję ich profesjonalnego wykonania. Należy zwrócić uwagę również na cennik usług. Na jego podstawie możemy samodzielnie wyliczyć koszty przeprowadzki. Sytuacja komplikuje się wypadku przeprowadzek wymagających przewozu niestandardowych przedmiotów, przewozu międzynarodowego czy warunków załadunku i rozładunku. Warto skontaktować się z usługodawcą i poprosić o szczegółową symulację kosztów, a wówczas nic nas nie zaskoczy.