Przeprowadzka Warszawa: 6 polecanych dzielnic

Stolica kojarzona jest często z szansą na dobrze płatną pracę w prestiżowej firmie. Dla wielu osób przeprowadzka do Warszawy wiąże się z szybkim rozwojem i możliwością brania udziału w atrakcyjnych wydarzeniach. Jeśli zależy nam na zamieszkaniu w tym mieście, musimy zdecydować, w której części Warszawy wynajmiemy lub kupimy mieszkanie albo dom. Jak znaleźć odpowiednie miejsce do życia? Przedstawiamy kilka dzielnic uważanych za najciekawsze.

Przeprowadzka Warszawa – jaką dzielnicę wybrać?

Wybór dzielnicy w Warszawie zależy od wielu czynników. Ważna jest m.in. lokalizacja naszego miejsca pracy lub uczelni. Należy wziąć pod uwagę również nasz stosunek do hałasu oraz tłumu – w centrum miasta jest znacznie głośniej niż na jego obrzeżach. Istotne są także warunki finansowe – koszty wynajęcia lub zakupu mieszkania nie zależą tylko od jego metrażu. Wśród najciekawszych dzielnic w stolicy, do których warto się przeprowadzić, znajdują się: 

1. Mokotów

Jedną z największych zalet Mokotowa jest dobra komunikacja z centrum Warszawy, a także z innymi dzielnicami. Jego mieszkańcy mogą korzystać ze stosunkowo dużej ilości terenów zielonych. Spacerować można m.in. na Polu Mokotowskim oraz w Parku Morskie Oko. Na terenie Mokotowa znajdują się nie tylko liczne lokale gastronomiczne, ale również instytucje kultury.

2. Ursynów

Do najpopularniejszych warszawskich dzielnic należy Ursynów. Wynika to m.in. z rozwiniętej komunikacji (na tym obszarze znajduje się pięć stacji metra). Ceny wynajmu czy kupna mieszkań są bardziej przystępne niż na terenie Śródmieścia. Potencjalni mieszkańcy mogą więc liczyć na tanie przeprowadzki – nie tylko w kwestii usług firmy przeprowadzkowej, ale również cen mieszkań. Osoby mieszkające w tej dzielnicy mają możliwość  spacerowania w Lesie Kabackim – rezerwacie przyrody. 

3. Bielany

Dużo zieleni i spokoju – tak często opisywane są Bielany. W tej dzielnicy znajduje się m.in. Las Bielański oraz Las Młociński. Żadnych trudności nie sprawia dojazd do centrum Warszawy ze względu na liczne linie autobusowe i stacje metra. 

4. Wilanów

Wilanów przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnego budownictwa. To również dobre miejsce dla osób, które wysoce cenią sobie spokój i życie daleko od zgiełku charakterystycznego dla centrum miasta. Jedną z najbardziej znanych atrakcji dzielnicy stanowi pałac w Wilanowie.

5. Żoliborz

Żoliborz to dzielnica sąsiadująca ze Śródmieściem. Charakteryzuje się ona bardzo dobrą komunikacją z innymi częściami miasta – z łatwością można dostać się nie tylko do centrum, ale również do innych dzielnic, m.in. za pomocą metra. Na tym obszarze znajduje się dużo terenów zielonych. Mieszańcy Żoliborza mają do dyspozycji Park Kępa Potocka, Park im. Stefana Żeromskiego oraz Park Kaskada. 

6. Śródmieście

Mówiąc o najciekawszych dzielnicach w Warszawie, trzeba wspomnieć również o Śródmieściu. Zaletą jest m.in. rozbudowana komunikacja z pozostałymi częściami miasta. To odpowiednie miejsce dla osób, które chcą mieć dostęp do dużej liczby sklepów, restauracji i ważnych instytucji. Miłośnicy zgiełku i życia w centrum stolicy muszą być jednak przygotowani na wysokie ceny mieszkań.