tania przeprowadzka

Przeprowadzka w Warszawie – jak zrealizować ją tanio?

Przeprowadzki mogą spędzać sen z powiek. To dość stresujące wydarzenie powinno być dobrze przygotowane. Czy jest sposób na tanią przeprowadzkę w Warszawie? Oto kilka rad, jak sprawić, aby podczas zmiany miejsca zamieszkania nie stracić ani głowy, ani zbyt dużej ilości pieniędzy. Tanie przeprowadzki w Warszawie są możliwe, trzeba się tylko do nich dobrze przygotować.

Dokładnie czytaj oferty firm przeprowadzkowych

Zmieniając miejsce zamieszkania, większość osób korzysta z usług firm transportowych. Ceny na terenie stolicy są z reguły wyższe niż w innych miastach Polski. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych przedsiębiorstw. Najtańsze firmy przeprowadzkowe często podają w cennikach kwoty netto. Zanim zdecydujemy się na usługi danego przedsiębiorstwa, podpiszmy umowę, w której będą podane dokładne sumy za konkretne usługi. To pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i ukrytych kosztów, kiedy nastąpi średnio przyjemny moment płacenia.

Skróć czas przeprowadzki do minimum

Powyższa rada dotyczy również korzystania z firm zajmujących się obsługą przeprowadzek. Większość przedsiębiorstw podaje stawki godzinowe, co dotyczy przede wszystkim transportu całego dobytku. Dlatego warto zastosować kilka prostych trików pozwalających na zrealizowanie taniej przeprowadzki. Przede wszystkim samodzielnie spakujmy kartony. Wszystkie sprzęty kuchenne, naczynia, książki, urządzenia elektroniczne (telewizory, monitory, komputery) powinny być wcześniej przygotowane i ułożone jak najbliżej wyjścia. Dzięki temu ekipa zajmująca się przeprowadzką będzie mogła szybciej zapakować nasz dobytek do samochodów.

Przeprowadzka w Warszawie wiąże się z przewiezieniem pudeł przez jedno z najbardziej zakorkowanych miast. W związku z tym lepiej wybrać termin przewożenia rzeczy w czasie, gdy korki są jak najmniejsze. To także może wpłynąć na skrócenie czasu przeprowadzki, a tym samym zmniejszy opłaty.

Wypakowanie pudeł z samochodu i przetransportowanie ich do nowego miejsca zamieszkania rownież trochę potrwa. Dlatego warto wcześniej znaleźć miejsce postojowe, które będzie zlokalizowane jak najbliżej klatki. Pozwoli to na szybkie i sprawne wniesienie pudeł do nowego lokum. Jak jeszcze można obniżyć koszty przeprowadzki?

Warto również samodzielnie rozkręcić meble. Oczywiście te, które będziemy w stanie. Nie każdy mebel uda się rozłożyć na mniejsze części. Dlatego w niektórych przypadkach potrzebne będą specjalne firmy, mające odpowiednie sprzęty do tego, aby wynieść urządzenia i meble większych gabarytów.

Tanie przeprowadzki w Warszawie – o czym jeszcze należy pamiętać?

Większość przeprowadzek poprzedzona jest segregacją. Pozwala to zweryfikować, czego tak naprawdę nie potrzebujemy. Przeglądając rzeczy, warto zastanowić się, czy dany przedmiot rzeczywiście jest nam potrzebny. Nieużywane ubrania, obuwie zabawki czy sprzęty kuchenne można oddać na cele charytatywne. Dzięki temu zmniejszymy liczbę pudeł do transportu.

To samo lepiej zrobić z meblami. W nowym mieszkaniu bądź domu nie każdy mebel będzie przydatny. Część tych, która na przykład nie będzie pasowała do nowego wystroju wnętrz, można sprzedać znajomym bądź wystawić na aukcjach internetowych. Taki zastrzyk gotówki w momencie przeprowadzki przyda się każdemu.

Tanie przeprowadzki w Warszawie są jak najbardziej możliwe. Warto wcześniej dobrze przygotować się do tego wydarzenia i kreatywnie podejść do powyższych kwestii.