Przeprowadzka salonu kosmetycznego – co jest ważne?

Ogłoszenie: zmieniamy siedzibę naszego salonu kosmetycznego! Przeprowadzka domu lub mieszkania to wymagające zadanie, ale co w przypadku, gdy przenosiny czekają całą firmę? Nowa lokalizacja to konieczność zmian adresowych, ale i odpowiednio wczesne poinformowanie klientów. Jak szybko i sprawnie zorganizować przeprowadzkę salonu kosmetycznego? Co jest ważne i o czym należy pamiętać?

Nie taka przeprowadzka straszna!

Przeprowadzka salonu kosmetycznego to specyficzny rodzaj przenosin firmy. W zależności od rodzaju świadczonych usług, masz do czynienia z wieloma sprzętami – zamiast standardowych urządzeń biurowych trzeba przetransportować np. fotele fryzjerskie, suszarki, narzędzia do wykonywania zabiegów manicure i pedicure czy kosmetyki i farby do włosów. Oprócz tego całą dokumentacja firmy, segregatory z zamówieniami, zeszyty z numerami do klientów… I jak tu nie stracić głowy?

Przeprowadzka dla firmy musi być zorganizowana szybko i sprawnie, bez strat w biznesie. Salony kosmetyczne i fryzjerskie posiadają wielu stałych klientów, więc należy ich odpowiednio wcześniej powiadomić o nowej lokalizacji. Informacja o planowanych zmianach powinna pojawić się z należytym wyprzedzeniem; do tego dochodzą wszystkie formalności związane z nowym adresem, fakturami, etc. Jak dobrze zorganizować przenosiny salonu kosmetycznego? Jeśli w lokalu znajduje się wiele ciężkich sprzętów lub elementów wystroju, wynajmij firmę zajmującą się przeprowadzkami. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystkie rzeczy zostaną przewiezione w nienaruszonym stanie oraz że na nowe miejsce dotrą szybko i sprawnie.

Jak zaplanować przeprowadzkę salonu kosmetycznego?

Pakowanie zacznij od najmniejszych przedmiotów, takich jak cążki do paznokci, frezarki, wałki, nożyczki, grzebienie, itd. Odpowiednio je zabezpiecz je i spakuj według przeznaczenia, np. dłonie, stopy, włosy, twarz – dzięki temu unikniesz chaosu i szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz. Przygotuj kartony, w których je złożysz, a dodatkowo opisz je kategoriami. W salonach kosmetycznych i fryzjerskich w codziennym użytkowaniu jest wiele płynnych specyfików, takich jak szampony, odżywki, farby do włosów, kremy czy maseczki – zadbaj więc o to, by były odpowiednio zabezpieczone. Te kosmetyki z łatwością mogą się rozlać; podczas pakowania należy poświecić im o wiele więcej uwagi, by zapobiec ich rozlaniu.

O ile samo pakowanie najlepiej zacząć od małych rzeczy, jako pierwsze powinny zostać przetransportowane te większe. Meble takie jak szafki, stoliki, fotele czy kanapy są najważniejszym elementem wystroju pomieszczeń i należy zadbać o to, by dojechały w nienaruszonym stanie. Przeprowadzka salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego to także okazja do zmian w aranżacji wnętrza – może w nowym miejscu pojawią się nowe, ładniejsze sprzęty? Jeśli rozważasz inny wystrój salonu niż ten obecny, sprzedaj stare meble – pozbędziesz się tego, co Ci się znudziło, a przy okazji zdobędziesz pieniądze na kilka nowych rzeczy. Pamiętaj także o transporcie luster! To wyjątkowo kruche przedmioty, ale bez nich nie może się obejść żaden salon urody.