Przeprowadzka kuchni

Przeprowadzka sama w sobie jest wydarzeniem na wielu płaszczyznach wymagającym zadaniem. Jednym z elementów, o które należy zadbać podczas przenoszenia dobytku z dotychczas zamieszkiwanego miejsca do nowego, jest kuchnia. Jeżeli decydujemy się na zabranie sprzętu kuchennego ze sobą warto wiedzieć kilka rzeczy o tej operacji. Uzbrojonym w kluczowe informacje będzie nam łatwiej przebrnąć przez całe zadanie.

Cała kuchnia, czy jej część?

Pierwsze, o czym należy zdecydować to fakt, czy przenosić będziemy całą kuchnię, czy skupimy się na kluczowych elementach, jakimi są sprzęty AGD. Stara lodówka może nam już nie być potrzebna, ale nowiutka zmywarka, czy będąca wciąż na gwarancji kuchenka indukcyjna znacznie obniżą koszty wyposażenia kuchni w nowej lokalizacji. Warto również pomyśleć, czy będziemy ze sobą zabierać szafki kuchenne. Sprzedając mieszkanie nierzadko pozostawia się szafki nowemu właścicielowi, jednakże jeżeli z jakiegoś powodu jesteśmy do nich przywiązani, bądź świetnie będą się komponowały z wystrojem nowego domu, można przeprowadzić kuchnię w całości.

Przygotowanie sprzętu AGD i szafek kuchennych do przeprowadzki

Szafki kuchenne, jeżeli zdecydujemy się na ich zabranie, przewozimy jak zwyczajne meble, choć nie warto ich rozkręcać, aby przyspieszyć cały proces przeniesienia kuchni. To, co można zrobić, aby ułatwić sobie późniejsze dopasowanie, to numerowanie poszczególnych części zabudowy kuchennej. Dzięki temu po rozładowaniu i wniesieniu do nowej kuchni będziemy od razu wiedzieli w jakim porządku ustawić, lub zamocować szafki.

Sprawa trochę się komplikuje w przypadku transportu sprzętu AGD. Tu wymagane jest specjalistyczna wiedza z zakresu przewożenia ciężkiego, lecz wrażliwego na uszkodzenia sprzętu. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w tego typu przeprowadzkach i warto skorzystać z ich usług, aby oszczędzić sobie kosztownych napraw (uszkodzeń mechanicznych gwarancja z reguły nie obejmuje), lub konieczności zakupu nowego urządzenia.

Kuchenkę elektryczną, bądź indukcyjną możemy odłączyć sami wyciągając po prostu wtyczkę z gniazdka elektrycznego. W przypadku kuchenki z palnikami gazowymi musimy wezwać kogoś z uprawnieniami do przeprowadzania takich operacji. Jeżeli mieszkamy w bloku można skorzystać z usług firm współpracujących z administratorem budynku. Często również firmy zajmujące się przewożeniem dużego sprzętu AGD współpracują z kimś, kto posiada odpowiednie koncesje, bądź zatrudniają pracownika z takowymi.

Podobnie rzecz ma się w przypadku zmywarki. Nie każdy jest domorosłym hydraulikiem i można skorzystać z usług fachowca, aby odłączyć zmywarkę nie zalewając sąsiadów litrami wody. W przeciwieństwie do kuchenki gazowej taka pomoc nie jest niezbędna.

Transport ciężkiego sprzętu AGD

Opakowanie, zabezpieczenie i transport ciężkich urządzeń AGD warto zlecić specjalistom w branży. Są to wykwalifikowani pracownicy posiadający odpowiedni sprzęt, który umożliwia zarówno przeniesienie urządzeń po nierównym terenie, czy schodach, jak również zapewniają odpowiedni transport przy użyciu samochodów o podniesionej wytrzymałości na obciążenie.