wyposażenie kuchni

Przeprowadzka – jak przetransportować wyposażenie kuchni?

Organizując przeprowadzkę, warto dokładnie rozplanować wszystkie działanie. Każde pomieszczenie powinno być spakowane oddzielnie do kartonowych pudeł. Ułatwi to późniejsze rozpakowywanie poszczególnych przedmiotów i układanie ich na nowe miejsca. W przypadku kuchni trzeba spakować sprzęty, delikatne naczynia oraz garnki tak, aby nie doznały uszczerbku.

Dokładnie posprzątaj kuchnię

Może sobie nie zdajemy sprawy z tego, ale około 60% przedmiotów w naszej kuchni nie jest nam potrzebna. Dlatego przed zapakowaniem całego wyposażenia kuchni trzeba to pomieszczenie dokładnie wysprzątać. Dzięki temu będziemy w stanie ocenić, które sprzęty sprzedać bądź przekazać komuś, kto akurat ich potrzebuje.

Porządkowanie kuchni może być dość czasochłonne. Rzeczy zepsute lepiej od razu wyrzucić. Nie liczmy na to, że uda nam się je naprawić. Jeśli nie zrobiliśmy tego w ciągu ostatnich dwóch lat, to tym bardziej teraz to się nie uda.

Jak spakować sprzęty kuchenne?

Talerze, garnki, miksery oraz inne sprzęty mogą być dość ciężkie. Dlatego przed rozpoczęciem pakowania trzeba przygotować wytrzymałe kartony. Dodatkowe zabezpieczenie będzie stanowił podklejony mocną taśmą klejącą spód. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w duże ilości folii bąbelkowej oraz zmiętych gazet. Pozwolą one na szczelne owinięcie delikatnych, szklanych bądź ceramicznych kubków czy talerzy. Jeśli poszczególne części zastaw odseparujemy od siebie za pomocą papieru bądź folii, unikniemy niepotrzebnych zarysować i uszkodzeń. Warto zaznaczyć, że tanie przeprowadzki w Warszawie to między innymi takie, w których udało się nie zniszczyć dużej liczby przedmiotów.

Kolejna ważna kwestia: pakując wyposażenie kuchni, cięższe rzeczy powinny znaleźć się na spodzie, a lżejsze na górze. Zaznaczmy przy tym, gdzie jest dół, a gdzie góra kartonu. Dokładnie opiszmy pudła, zwłaszcza jeśli w środku znajdują się bardzo delikatne przedmioty.

Rozsądnie zarządzajmy przestrzenią w pudle. Do większych garnków można schować mniejsze rondelki, kubki bądź zestawy sztućców. W ten sposób zaoszczędzimy sporo miejsca i być może uda się nam ograniczyć liczbę kartonów. Takie pakowanie z głową wpłynie na obniżenie kosztów przeprowadzki, zwłaszcza gdy korzystamy z usług firmy zajmującej się organizowaniem przeprowadzek.

Transport mebli

Nie w każdym przypadku będziemy zabierać ze sobą meble kuchenne. Jeśli jednak mają one stanowić wyposażenie nowej kuchni, to trzeba je spakować. Niektóre meble można rozkręcić i spakować do kartonów. W sytuacji, gdy dany mebel będzie przewożony w całości, pamiętajmy o tym, aby wyjąć z szafek półki, zabezpieczyć drzwiczki oraz szuflady. Dzięki temu w czasie transportu nic się nie otworzy i nie narobi niepotrzebnych szkód. Pamiętajmy również, aby wszystkie części jednego mebla (w tym śrubki czy inne elementy), schować do jednego pudła.

Przeprowadzka w Warszawie może być kosztowną rzeczą, dlatego warto cały proces dobrze rozplanować. Dotyczy to również pakowania całego wyposażenia kuchni.