Przeprowadzka – jak ją sprawnie zaplanować?

Właściwa organizacja przeprowadzki to podstawa, jeśli chcemy przejść przez ten trudny moment bez konieczności wywracania życia całej rodziny do góry nogami. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek konkretne działania, postarajmy się dokładnie zaplanować całe przedsięwzięcie. Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. 

  1. Harmonogram działań

Zaplanujmy przeprowadzkę… na papierze. Sporządźmy listę działań, które należy wykonać i metodycznie realizujmy kolejne punkty. Dzięki temu w pośpiechu i zmęczeniu nie zapomnimy o tym, co ważne i zdołamy zatroszczyć się o wszystko. Co najważniejsze, wyeliminujemy chaos i przypadkowość. Brak jasno określonego planu działania to duże zagrożenie – wykonując poszczególne zadania spontanicznie i losowo, możemy popełniać błędy, których skutki dotkliwie odczujemy.

  1. Lista najważniejszych przedmiotów

W trakcie przeprowadzki nasz stan posiadania może się uszczuplić, np. ze względu na nieopatrzne wyrzucenie ważnego przedmiotu razem z innymi – zdecydowanie mniej istotnymi. Aby uniknąć  zdecydowanie nieprzyjemnych „niespodzianek”, warto sporządzić spis najważniejszych przedmiotów, dokumentów itd. Rzeczy zgromadzone według listy możemy umieścić w oddzielnym miejscu, aby zyskać pewność, że z pewnością ich nie utracimy.

  1. Opisywanie walizek, kartonów i toreb

Porządek przede wszystkim! Niezależnie od tego, w czym zamierzamy przewozić nasze rzeczy, opisujmy zbiorniki. Dzięki temu, zanim rozpakujemy swój dobytek w nowym miejscu, zdołamy odnaleźć to, co w danej chwili będzie nam potrzebne. Pamiętajmy również o układaniu przedmiotów w kartonach itd. Te, które będą nam potrzebne oraz te najdelikatniejsze, umieśćmy najwyżej. Mniej praktyczne, a za to bardziej wytrzymałe sprzęty, ubrania itd. mogą znajdować się na spodzie.

  1. Zabezpieczanie przedmiotów, które mogą ulec zniszczeniu

Ogromne znaczenie ma również owijanie szkła albo umieszczanie w osobnych pudełkach przedmiotów, które mogą potłuc się lub połamać. Nie szczędźmy dodatkowych kartonów, papieru i folii bąbelkowej! Szczególnie „wrażliwe” elementy wystroju, takie jak na przykład ususzone kwiaty albo rzadkie rośliny doniczkowe, możemy umieścić na własnych kolanach. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie ulegną uszkodzeniu.

  1. Ułożenie bagaży w samochodzie i przewiezienie ich

Bardzo duże znaczenie ma również właściwe ułożenie kartonów, pudeł itd. Właśnie z tego względu tak ważne jest ich opisywanie. Wiedząc, co znajduje się w danym pojemniku, możemy określić, czy należy się z nim obchodzić ostrożnie czy bardzo ostrożnie.

Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka z Express-Przeprowadzki – jeśli chcą Państwo powierzyć swój dobytek doświadczonym fachowcom, którzy znają się transporcie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług! Naszą firmę tworzą fachowcy, którzy podchodzą poważnie do każdego zadania. Dysponujemy wysokiej jakości zapleczem technicznym. Pomagamy, doradzamy, przenosimy i przewozimy. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby czas przeprowadzki nie był dla naszych Klientów nieprzyjemny i trudny.