Przeprowadzka i zwierzęta – jak zaplanować przeprowadzkę, mając w domu pupila?

Przeprowadzka to wielkie przedsięwzięcie, które musi zostać odpowiednio zaplanowane. W wielu wypadkach okazuje się być dla nas bardzo stresujące. Co mają natomiast powiedzieć zwierzęta, które przeprowadzają się razem z nami? Dla nich jest to jest większy stres. Pojawia się pytanie jak zaplanować przeprowadzkę, kiedy w naszym domu znajduje się pupil.

W naszym domach spotkać można rozmaite stworzenia. Zdecydowanie najczęściej hodujemy psy oraz koty. Nie oznacza to jednak, że są to jedynie zwierzaki, które decydujemy się trzymać. Nie brakuje osób, które najbardziej na świecie kochają rybki, chomiki, świnki morskie lub szynszyle. Podczas przeprowadzki zatroszczyć należy się o każdego pupila.

Psy oraz koty jak przewieźć

W ich przypadku przeprowadzka jest najłatwiejsza. Kota wystarczy umieścić w specjalnym transporterze, który zapewni mu bezpieczeństwo na czas transportu. Transportery są na tyle niewielkie, że bez trudu zmieszczą się na naszych kolanach. Większość psów nauczona jest podróżowania samochodem. W związku z tym ich przeprowadzka także nie stanowi większego problemu. Małe pieski można również przewozić w transporterze.

Akwarium jak przewieźć

Dużym problemem jest podczas przeprowadzki transport akwarium. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie ma możliwości, aby przewieźć akwarium wypełnione wodą i pływającymi w niej rybkami. Przygotowanie do przeprowadzki należy więc rozpocząć od spuszczenia wody oraz zapewnienia bezpieczeństwa naszym rybkom. Trzeba pamiętać, że bez wody ryby nie przeżyją. Rybki przewozi się w specjalnych pojemnikach, pamiętając o tym, aby dla każdego osobnika było wystarczająco dużo miejsca. Przekłada się to na ilość tlenu, który niezbędny jest do życia. Puste akwarium należy dokładnie owinąć miękkim materiałem. Uchroni je to przed stłuczeniem. Po dojechaniu na miejsce powinno się jak najszybciej napełnić akwarium ponownie wodą i wpuścić do niego rybki. Podczas przeprowadzki istotne jest również przewiezienie szeregu akcesoriów. Kamienie, żwirek, a także inne elementy ozdobne można z powodzeniem umieścić w woreczkach. Filtr należy zabezpieczyć tak, aby nie wysechł. Dzięki temu flora bakteryjna w akwarium zostanie odtworzona dużo szybciej. Grzałkę i lampę transportujemy po wysuszeniu.

Chomik jak przewieźć

Planując transport chomika, należy pamiętać, że te niewielkie gryzonie bardzo źle znoszą zimno oraz przeciągi. Zwykła klatka nie nadaje się więc do przewozu. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne pojemniki zrobione z plastiku, które mają otwory wentylacyjne. Chomik się w nich nie udusi, a jednocześnie będzie miał zapewnione tak lubiane ciepło.

Świnka morska jak przewieźć

W tym wypadku idealnie sprawdza się mały transporter. Nie należy przewozić świnki morskiej w tekturowym pudełku. Zwierzę się w nich ślizga, co bardzo niekorzystnie wpływa na jej samopoczucie.

Transport zwierząt podczas przeprowadzki zawsze należy zaplanować bardzo dokładnie. Pamiętać trzeba o zapewnieniu odpowiednich warunków i zadbaniu o to, aby stworzenia jak najmniej się stresowały. Wówczas przeprowadzka nie stanie się dla nich koszmarem.