Podczas pakowania wykorzystaj każde wolne miejsce

Coraz więcej osób przeprowadza się z jednego miejsca do drugiego. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Jedni po prostu tylko zmieniają lokalizację na bardziej dogodną. W końcu chcą mieć bliżej do centrum, szpitala czy kościoła. Jest też grupa, która decyduje się na przeprowadzkę do innej części miasta z powodu zmiany pracy. Są też ludzie, którzy zmieniają miejsce zamieszkania, ponieważ chcą być bliżej swoich schorowanych rodziców. Jak widać powody – przez które są przeprowadzane przeprowadzi – są bardzo różne i można byłoby je długo wymieniać. Co jednak należy zrobić, aby ten proces przebiegł jak najbardziej optymalnie?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Na pewno warto wiedzieć, że o przeprowadzce trzeba pomyśleć minimum kilka tygodni wcześniej. W końcu trzeba zawiadomić niektóre urzędy o zmianie miejsca zamieszkania, a nie jest to tak prosto i szybko załatwić. Jakie są to placówki? Przede wszystkim chodzi o Urząd Skarbowy, Bank (w którym mamy założone konto), zakład energetyczny czy firmę telekomunikacyjną, z której usług do tej pory korzystaliśmy. Te instytucje muszą wiedzieć o naszej zmianie miejsca zamieszkania.

Dopiero wtedy można zacząć myśleć o właściwej przeprowadzce. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią firmę, która nam w tym pomoże i umówić się z nią na konkretny termin. Samemu też jednak trzeba wykonać szereg czynności, które usprawnią cały ten proces. Na początek trzeba oszacować liczbę rzeczy, która będzie nam potrzebna w nowym miejscu zamieszkania. Potem trzeba kupić odpowiednią liczbę kartonów i worków foliowych. Wszystko po to, aby przewożone rzeczy były jak najbardziej zabezpieczone.

Jak odpowiednio pakować rzeczy?

Ta czynność z pozoru wydaje się prosta. Zazwyczaj ludzie uważają, że nie ma w tym absolutnie nic trudnego. Warto jednak wiedzieć, że jest kilka zasad, które warto przestrzegać. Stosowanie się do tych zaleceń sprawi, że będzie nam potrzebnych o wiele mniej kartonów i worków foliowych, a przez to też wycena przeprowadzki będzie znacznie mniejsza. Zależy ona w głównej mierze od czasu potrzebnego na realizację zlecenia. Im mniej elementów, które trzeba będzie władować do samochodu, a potem z niego rozładować, tym lepiej dla użytkownika.

Pakowanie rzeczy, które wraz z nami zmienią miejsce zamieszkania powinno być sensowne i logiczne. Elementy z tej samej kategorii (jak choćby szkło, porcelana, produkty spożywcze czy odzież) powinniśmy pakować osobno. Nie wolno zapomnieć, aby podpisać wszystkie kartony! Wtedy proces urządzania się w nowym mieszkaniu także będzie o wiele łatwiejszy.

Wykorzystaj każde wolne miejsce!

Trzeba też wiedzieć, że warto wykorzystać każdą wolną przestrzeń, aby spakowanych kartonów było jak najmniej. Jak można uzyskać ten efekt? To bardzo proste. Można bowiem włożyć niektóre elementy do kubków, garnków, pojemników, słoików, albo butów – generalnie wszędzie tam, gdzie jest niewykorzystana przestrzeń. Dzięki temu zminimalizujemy liczbę przewożonych kartonów, a co za tym idzie zapłacimy mniej za przeprowadzkę. Oczywiście „połączone” rzeczy nie mogą negatywnie na siebie oddziaływać (np.: zarysowanie jednego elementu przez drugi). Warto też o tym pamiętać.