Pakowanie ubrań do przeprowadzki, skuteczne triki

Planując przeprowadzkę, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, w których będziemy transportować nasze rzeczy. Skuteczne i praktyczne okazują się torby materiałowe, jak i kartony. Samo pakowanie powinno być odpowiednio zorganizowane, dzięki czemu nasze rzeczy zajmą niewiele miejsca.

Zamiast składać – zwijaj

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinny znaleźć się w nowym mieszkaniu, jest odzież. Większość osób poskładane ubrania umieszcza jedno na drugim w walizce, myśląc, że jest to najbardziej wydajna metoda pakowania. Praktyka pokazuje jednak, że jeśli zamiast składania zdecydujemy się pozwijać naszą odzież, to zajmie ona dużo mniej miejsca. W efekcie końcowym, do jednej walizki zmieścimy zdecydowanie więcej rzeczy.

Przejrzyj swoją szafę

Każdy z nas w swojej garderobie posiada ubrania, których dawno nie założył na siebie. Może być to powodowane zbyt małym rozmiarem, czy stylem, który wyszedł już z mody. Przygotowując się do pakowania, zabierz tylko te ubrania, które rzeczywiście są przez Ciebie wykorzystywane. Pozostałe mogą zostać umieszczone w oddzielnym worku i oddane dla osób potrzebujących.

Płaszcze, kurtki zabierz na wieszaku

Każdemu zależy na tym, aby proces przeprowadzki przebiegł szybko i bezboleśnie. Aby zaoszczędzić nieco czasu, nie ściągaj ubrań z wieszaków. Wystarczy, że zabezpieczysz je za pomocą worka próżniowego, lub zwykłego worka na śmieci i w ten oto sposób przetransportujesz. Po przyjeździe do nowego mieszkania umieść wieszaki w szafie oraz pozbądź się niepotrzebnych już worków.

Worki próżniowe

Równie ciekawym rozwiązaniem, jakie może być zastosowane w przypadku transportu ubrań, są worki próżniowe. Ceny w Internecie wahają się w granicach kilkunastu złotych za dwie sztuki. Umieszczenie w nich ubrań pozwala zmniejszyć ich objętość nawet do 75 %, dzięki czemu będą zajmować sporo mniej miejsca. Dodatkowo worek stanowi idealną ochronę przed ewentualnymi zabrudzeniami w czasie transportu, kurzem, czy nawet wilgocią.

Skarpetki w butach

Podczas transportu rzeczy w trakcie przeprowadzki, liczy się każdy centymetr powierzchni. Dlatego też proponujemy, abyś w swoich butach umieścił pary skarpetek. W ten oto sposób zaoszczędzisz trochę miejsca w swojej walizce.

Ułożenie warstw w walizce

Jest wysoce prawdopodobne, że zdecydujesz się transportować swoje ubrania w bagażu podręcznym. Warto dokładnie przemyśleć ułożenie wszystkich rzeczy w nim, ponieważ odpowiednie rozlokowanie ubrań pozwoli nam więcej zapakować. Na samym dnie walizki powinny znajdować się koszulki, spodnie, a także inne części garderoby, które nam się nie pogniotą. Nad tak przygotowaną warstwą, powinny znaleźć się wszystkie rzeczy niezbyt trwałe, podatne na uszkodzenia mechaniczne. Układając kolejną warstwę masz szerokie pole wyboru. Pamiętaj jednak o tym, że ewentualne sukienki i spodnie, powinny zostać złożone na pół, a przy ich umieszczaniu w bagażu powinieneś wykorzystać długość walizki. Na samym końcu do walizki powinny trafić akcesoria. Jeśli zaobserwujesz lukę pomiędzy rzeczami, spróbuj je uzupełnić np. paskiem do spodni.