O co zapytać firmę przeprowadzkową?

Gdy decydujemy się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, ważnym etapem jest pierwszy kontakt. To wtedy wyrabiamy sobie zdanie na temat danej firmy i dokonujemy atrakcyjniejszego dla nas wyboru. Niezależnie od tego, czy wybierzemy drogę telefoniczną, internetową, czy też bezpośrednią rozmowę, powinniśmy się kierować kilkoma prostymi zasadami. Odpowiednio sformułowane pytania pomogą nam określić, z jaką firmą mamy do czynienia i czy warto zdecydować się na jej usługi. Oto kilka ważnych aspektów, które powinniśmy poruszyć podczas rozmowy z przedstawicielem firmy przeprowadzkowej.

1. Pierwsza wrażenie

 Tak, jak w prawdziwym życiu, tutaj również liczy się autoprezentacja. Podczas pierwszego kontaktu z firmą przeprowadzkową należy zwrócić uwagę na podejście do klienta. Przede wszystkim stosunek pracownika reprezentującego firmę do pełnionych obowiązków oraz nastawienie do klienta. Osobę chętną do pomocy, życzliwą i w pełni świadomą pracy na swoim stanowisku, powinniśmy rozpoznać bezbłędnie. Ważny będzie również czas reakcji na nasze próby kontaktu oraz ilość dróg komunikacji. Im szybciej i łatwiej skontaktujemy się z firmą, tym większe prawdopodobieństwo, że trafiliśmy na profesjonalistów

2. Jak szybko? Czy nic się nie stanie? Ile to będzie kosztować?

 Najpotrzebniejsze informacje w kontekście przeprowadzki otrzymamy, pytając przede wszystkim o trzy rzeczy:

  • kiedy, gdzie i jak szybko nastąpi?
  • czy przewożone mienia będzie należycie zabezpieczone?
  • ile będzie kosztować usługa?

Szybkość działania powinna obejmować podanie konkretnego terminu, ilości osób, które będą zaangażowanie w pracę, przewidywanego czasu pakowania, transportu i rozpakowywania mienia. Dobrze wyposażona firma przeprowadzkowa jest nie tylko elastyczna czasowo, lecz dysponuje odpowiednią flotą pojazdów i pracowników, gotową nawet na spore przeprowadzki. Warto zapytać o ewentualne dokumenty i certyfikaty potwierdzające profesjonalizm pracowników. Bardzo ważną kwestią jest również obszar działania i możliwość przeprowadzki z miasta do miasta. Firma Express Przeprowadzki działa na terenie Warszawy i okolic – zapewnia transport do miast położonych na terenie aglomeracji warszawskiej.

Stan bezpieczeństwa naszego mienia podczas przewozu możemy określić, pytając o charakter transportu i jego stan techniczny. Doświadczona firma dysponować będzie własnym sprzętem do pakowania i zabezpieczenia mienia, a także zapleczem technologicznym ułatwiającym jego przewożenie bądź przenoszenie.

Najważniejsze pytanie pojawia się na końcu: „Ile to wszystko będzie nas kosztować?” Kwestia jest bardzo newralgiczna, dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły. Należy ustalić koszt poszczególnych usług: transportu, wnoszenia, wynoszenia i układania mienia, jego ewentualnego przechowywania, montażu i demontażu mebli, utylizacji śmieci powstałych podczas przeprowadzki, transportu rzeczy specjalnych, np. pianin, sejfów, antyków. Powinniśmy zwrócić uwagę na koszt zabezpieczenia transportowanych rzeczy i wysokość opłat związanych z ubezpieczeniem. Firmy przeprowadzkowe mogą wyceniać niektóre droższe bądź większe rzeczy, dlatego należy wcześniej ustalić na jakiej zasadzie się to odbywa. Warto dopytać o opłaty dodatkowe, np. związane z potrzebą wysłania dodatkowego pojazdu, ilością pięter w budynkach, w których obrębie będzie organizowana przeprowadzka.

3. Spersonalizowane podejście

Niezależnie od cen ogólnych i przedstawienia przykładowych sytuacji, z którymi zetknęła się firma przeprowadzkowa, musimy jasno określić własne położenie i obserwować reakcję firmy. Profesjonaliści branży przeprowadzkowej personalizują każde zlecenie, gdyż wiedzą, że każdy nowy klient to specyficzna sytuacja, którą trzeba rozpatrzyć indywidualnie. Nie powinniśmy bać się pytań związanych z naszym konkretnym przypadkiem.