Niekonwencjonalne sposoby na zabezpieczenie rzeczy

Przeprowadzka to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga uwzględnienia szeregu elementów. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje rzeczy. Sposobów na to jest mnóstwo, a ich wybór uzależniony jest od tego, co pakujemy i jak daleką drogę mamy do pokonania.

Kartony

To najlepszy sposób na to, aby spakować swój cały dobytek. W kartonach możemy umieścić książki, płyty, ubrania, a nawet zastawę stołową. Wybierając kartony do przeprowadzki, warto pamiętać, że wykonane mogą być z tektury o różnej grubości. Na ciężkie rzeczy powinniśmy wybrać grube pudła, które nie podrą się w czasie przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Przedmioty lekkie można spakować do cienkich pudełek.

Wykorzystaj ubrania

Kruche i delikatne przedmioty trzeba zabezpieczyć przed wstrząsami. Eksperci od przeprowadzek zalecają, aby w tym celu sięgać po kulki styropianowe lub folię bąbelkową. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić, możemy postawić na ubrania. Talerze czy inne wazony możemy z powodzeniem pozawijać właśnie w bluzki, szaliki czy swetry. Nadają się one do tego celu idealnie. Trzeba tylko pamiętać, że zajmują nieco miejsca. W związku z tym koniecznym może okazać się zwiększenie liczby pudełek.

Gazety

Do zabezpieczenia kruchych przedmiotów wykorzystać można także stare gazety. Idealnie nadają się one do przełożenia talerzy. Dzięki temu będą w pełni bezpieczne i w transporcie na pewno nie stanie się z nimi nic złego.

Wata

Idealnie nadaje się do tego, aby zabezpieczyć rogi mebli. Wystarczy owinąć nią kanty, a następnie przykleić taśmą. Ten prosty sposób sprawi, że biurko, szafa czy komoda nie ulegną uszkodzeniu nawet wtedy, kiedy podczas wynoszenia z mieszkania uderzymy nimi o ścianę.

Biżuteria

Ją również trzeba jakoś przewieźć do nowego mieszkania. W trakcie przeprowadzki bransolety, łańcuszki czy naszyjniki mogą się plątać. Aby uniknąć takiej sytuacji, wystarczy sięgnąć po rolkę po papierze toaletowym lub papierowym ręczniku. Nawlekamy na nią biżuterię i możemy być pewni, że bez najmniejszego nawet uszczerbku przeżyje ona przeprowadzkę.

Worki na śmieci

Je również można wykorzystać w czasie przeprowadzki. Idealnie nadają się do przewożenia ubrań, których przecież nie musimy pakować w kartony. Lepiej jednak do worka na świecie nie wrzucać bluzek, sukienek, spodni czy spódnic, które wykonane zostały z najlepszych jakościowo tkanin. W ich przypadku najrozsądniej jest postawić na pokrowce, w których ubrania umieścimy na wieszakach.

Pakowanie to naprawdę trudna sztuka. Przed przeprowadzką trzeba nie tylko spakować meble, ubrania, książki czy inne pamiątki, ale również odpowiednio je zabezpieczyć. Najlepiej sięgać po materiały takie, jak folia bąbelkowa czy kulki styropianowe, a więc to, co powstało z myślą o transporcie przedmiotów różnego rodzaju. Kiedy jednak nie mamy ich pod ręką lub chcemy nieco zaoszczędzić, z powodzeniem poradzimy sobie z gazetami, ubraniami czy zwykłą watą. Wykonane z ich pomocą zabezpieczenia również będą niezwykle skuteczne, a przeprowadzka będzie kosztowała nas dużo mniej.