Mieszkanie na obrzeżach Warszawy- co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Dla wielu osób mieszkanie w Warszawie jest receptą na spełnienie marzeń związanych z dobrą pracą, możliwością rozwoju i dostępem do atrakcji typowych dla wielkiego miasta. Są także ludzie, którzy chcieliby przeprowadzić się do stolicy, jednak przeszkadzają im zakorkowane ulice oraz ciągły hałas. Dla nich dobrą alternatywą jest zamieszkanie na obrzeżach Warszawy. Łatwo stamtąd dotrzeć do centrum, gdzie znajduje się praca lub szkoła, natomiast w wolnym czasie można wypocząć ciesząc się większą ciszą i spokojem. Sprawdź co warto wiedzieć przed przeprowadzką na stołeczne przedmieścia!

Obrzeża Warszawy – gdzie warto zamieszkać po przeprowadzce?

W naszym kraju popularne są migracje z małych miejscowości położonych w różnych regionach Polski do stolicy. Jednak coraz częściej można zaobserwować także sytuację, w której mieszkańcy Warszawy uciekają do obszarów ulokowanych na jej obrzeżach. Gdzie wtedy pragną zamieszkać? Najczęściej celem ich przeprowadzki stają się chociażby dzielnice położone na peryferiach tego miasta, jak również podwarszawskie miejscowości, których jest naprawdę wiele. 

Jakie są zalety mieszkania na obrzeżach Warszawy?

Życie w Warszawie potrafi przytłaczać. Oczywiście możliwości, jakie oferuje to miasto, są ogromne. Jednak swego rodzaju natłok, związany chociażby z dużą ilością mieszkańców stolicy, może niejednego przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego też wiele osób chce żyć w bliskości Warszawy, jednak stawia na pracę czy naukę w centrum miasta, jednocześnie decydując się na wynajem domu lub mieszkania na peryferiach stolicy. Takie rozwiązanie posiada wiele mocnych stron. Jednym z nich jest chociażby ułatwiony dojazd do różnych części miasta, dzięki rozbudowanej sieci komunikacyjnej. Inna zaleta to dużo niższe ceny nieruchomości znajdujących się w pewnym oddaleniu od centrum. Warto także dodać, że tego rodzaju osiedla cały czas się rozwijają, a ich mieszkańcy mogą korzystać z niezwykle rozwiniętej infrastruktury, która ułatwia im codzienne życie. Mieszkanie na obrzeżach może zainteresować osoby, które cenią sobie spokój oraz intymność i prywatność. W takich regionach jest też wiele zielonych obszarów. Pozwala to na bezpośrednie obcowanie z naturą, aktywność na świeżym powietrzu, czy też możliwość uprawiania sportów. Może to zachęcić chociażby rodziny z dziećmi i osoby starsze. 

Czy przeprowadzka na obrzeża Warszawy ma jakieś wady?

Z przeprowadzką na peryferia Warszawy wiąże się także kilka słabych stron. Jeśli dana lokalizacja znajduje się w dalekiej odległości od centrum, dojazd do określonych miejsc jest możliwy, jednak zajmuje wiele czasu. I to bez względu na to, czy wybierze się podróż swoim samochodem, tramwajem, czy metrem. Szczególnie uciążliwe może to być w godzinach szczytu. W przypadku, gdy postawi się na jedną z mniej prestiżowych dzielnic, trzeba liczyć się także z tym, że stan wybudowanych tam nieruchomości nie będzie zbyt atrakcyjny wizualnie. Zatem przed dokonaniem zakupu domu lub mieszkania w którejś z peryferyjnych dzielnic, dobrze jest przeanalizować wszystkie za i przeciw.