Lista potrzebnych rzeczy przy przeprowadzce

Przeprowadzka wywołuje sporo zamieszania w uporządkowanym rytmie życia. Wystarczy jednak odpowiednio się przygotować, a przenosiny do nowego lokum przebiegną sprawnie i bezproblemowo. Doświadczona firma wykonująca solidne i tanie przeprowadzki z pewnością pozwoli uniknąć wielu problemów. Jeśli jednak chcemy samodzielnie dopilnować pakowania, zaopatrzmy się w niezbędne przedmioty.

1. Lista

Zanim zaczniemy pakowanie, koniecznie spiszmy, jakie przedmioty chcemy przewieźć do nowego mieszkania. Nie warto pakować wszystkiego, co mamy w obecnym miejscu zamieszkania. Przeprowadzka jest dobrą okazją do zrobienia porządnej selekcji i wyrzucenia lub rozdania zbędnych lub nieużywanych rzeczy.

2. Pudła, torby i kartony

Wszystkie rzeczy powinniśmy spakować w taki sposób,  aby nie powypadały i zajmowały możliwie jak najmniej miejsca. Do tego celu idealnie nadadzą się tekturowe kartony. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości, koniecznie dokupmy kilka dodatkowych pojemników. Do przenosin wykorzystajmy także posiadane plecaki ze stelażem czy duże torby podróżne. Przydatnym trikiem podczas pakowania jest umieszczanie mniejszych przedmiotów w większych. Przykładowo, do dużego garnka możemy włożyć kosmetyki i zabezpieczyć niewielkim ręcznikiem, dzięki czemu nie poprzewracają się ani nie rozleją.

3. Flamaster

Gdy już mamy spakowany karton, warto opisać co się w nim znajduje. Znając zawartość danego pojemnika, będzie nam łatwiej rozpakować się w nowym miejscu. Opisy pozwolą szybko sprawdzić czy nie zapomnieliśmy o zabraniu wszystkich potrzebnych rzeczy. Do toreb możemy przypiąć kartki – etykiety.

4. Folie stretch i bąbelkowa

Podczas zabezpieczania przedmiotów w okresie przeprowadzki przydadzą nam się folie zabezpieczające. Niektóre rzeczy najlepiej przewieźć owinięte folią stretch. Do takich należą koce, kołdry, poduszki czy dywany. Jeśli zależy nam na dobrej ochronie kruchych i delikatnych przedmiotów podczas transportu, koniecznie zaopatrzmy się w folię bąbelkową.

5. Szeroka taśma klejąca

Kartony z naszymi rzeczami powinny być starannie zamknięte, aby nie groziło im wysypanie zawartości w trakcie przenoszenia i transportu samochodem. Z pewnością pomoże w tym oklejenie mocną taśmą.

6. Bagaż podręczny

Gdy znajdziemy się w nowym lokum my oraz wszystkie torby i kartony, docenimy na pewno, że spakowaliśmy podręczny bagaż. W niewielkiej torbie powinny znaleźć się podstawowe kosmetyki, piżama, bielizna, ręcznik, odzież na zmianę i najważniejsze naczynia. Gdy zechcemy odświeżyć się lub coś przekąsić, nie będziemy musieli czekać do czasu rozpakowania wszystkich przywiezionych rzeczy. Unikniemy także przeszukiwania poszczególnych pakunków, aby znaleźć niezbędne akcesoria.

Wszystkim osobom, które nie mają czasu samodzielnie przygotować bagażu do przeprowadzki, z pewnością przyda się sprawdzona firma przeprowadzkowa Express Przeprowadzki. Fachowcy nie tylko prawidłowo zabezpieczą rzeczy przed transportem, ale także rozpakują je w miejscu docelowym i zutylizują zużyte kartony oraz folie. Przedsiębiorstwa oferujące przeprowadzki w Warszawie uchodzą za drogie, jednak porównując oferty, można znaleźć profesjonalne usługi w bardzo przystępnych cenach.