Kiedy najlepiej się przeprowadzać?

Przeprowadzka to nie tylko przejaw chęci poprawy jakości codziennej egzystencji, ale również życiowa rewolucja. Spakowanie, przewiezienie i ułożenie na nowo całego dobytku, jaki posiadamy, jest tym trudniejsze, im dłużej przebywaliśmy w poprzednim miejscu zamieszkania. Wybór odpowiedniej chwili może pomóc nam zminimalizować siłę oddziaływania najbardziej kłopotliwych aspektów. Nie istnieje moment, który byłby korzystny – warto pogodzić się z tą myślą. Przyzwyczajanie się do nowych warunków i trudy przeprowadzki zawsze będą nam doskwierać. Możemy jednak sprawić, aby były jak najmniej dolegliwe. Wybór odpowiedniego czasu przeprowadzki z pewnością nam w tym pomoże. Kiedy jest najlepszy moment na zmianę miejsca zamieszkania?

  1. Gdy wszystkie formalności są załatwione…

Przeprowadzka jest na tyle skomplikowanym przedsięwzięciem, że po jego realizacji warto solidnie wypocząć. Zajmijmy się pakowaniem i przewożeniem naszego dobytku wtedy, gdy jesteśmy granitowo pewni, że nic nas już nie zaskoczy. Właściwy moment na przeprowadzkę jest wtedy, gdy nasze nowe lokum zostało „opłacone”, a wszystkie kwestie formalne i urzędowe – skrupulatnie dopełnione. W takiej sytuacji po trudach związanych z przeprowadzką czeka nas już czysta radość.

  1. W trakcie urlopu…

Dźwiganie trudów przeprowadzki i wykonywanie obowiązków rodzinnych, zawodowych itd. – to ogromne obciążenie. Aby nie doprowadzić się do stanu skrajnego wyczerpania, warto zorganizować przeprowadzkę np. w trakcie urlopu. Przeznaczenie kilku dni na pakowanie, przewożenie, rozpakowywanie i układanie rzeczy staje się wtedy wykonalne. Pozostałą część urlopu możemy spędzić na wczasach, regenerując siły.

  1. Wtedy, gdy pogoda jest odpowiednia…

Najlepsza pora na przeprowadzki to wiosna i wczesna jesień. Wybierając taki czas, minimalizujemy ryzyko wystąpienia opadów śniegu lub ulewnego deszczu, upałów czy siarczystego mrozu. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że przewożenie dobytku zamienia się w męczarnię.

Przeprowadzka z Express Przeprowadzki

Co możemy zrobić wówczas, gdy organizujemy przeprowadzkę w trybie „last minute”? Stając wobec konieczności szybkiej zmiany miejsca zamieszkania, nie powinniśmy się załamywać – to pierwsza i najważniejsza zasada. Zanim dopuścimy do głosu silne emocje, które nie pomogą nam w podejmowaniu rozsądnych decyzji, rozważmy, jakimi zasobami dysponujemy. Po ustaleniu, czy podołamy zadaniu, spokojnie zadecydujmy co dalej. Jeśli stwierdzimy, że poradzimy sobie samodzielnie z przeprowadzką, działajmy, mimo że moment nie jest najbardziej dogodny. Kiedy jednak uznamy, że przedsięwzięcie może nas przerosnąć, skorzystajmy z pomocy. W takiej sytuacji warto zgłosić się np. do firmy transportowej, takiej jak Express Przeprowadzki. Jesteśmy doświadczonymi fachowcami, którzy dysponują szerokim zapleczem technicznym i potrafią działać sprawnie, metodycznie i dokładnie. Każde zadanie, jakie realizujemy, jest dla nas ważne. Zachęcamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy szczegóły naszej pracy i ustalimy, w jaki sposób możemy pomóc.