Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe ‒ co będzie najlepszym wyborem dla par planujących przeprowadzkę

Wybór idealnego mieszkania często wiąże się z godzinami skrupulatnego przeglądania ofert w ramach poszukiwań. Warto więc najpierw zastanowić się, czego konkretnie szukamy i co będzie dla nas najlepsze. Wyboru często dokonać muszą pary, stając przed dylematem: kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe.

Przeprowadzka w parze ‒ zadbajcie o wasz komfort

Kawalerka niegdyś uznawana była jako idealne mieszkanie dla osoby samotnej, to bowiem najmniejszy z istniejących lokal mieszkalny – jednopokojowy z aneksem kuchennym. Dziś zamieszkiwanie w kawalerkach staje się coraz bardziej popularne wśród bezdzietnych par. Jest to tańsze rozwiązanie dla mniej zamożnych lub tych, którzy chcą oszczędzić. Czy warto jednak zrezygnować z przestrzeni osobistej na rzecz kilkuset złotych?

Kawalerka a mieszkanie dwupokojowe – podstawowe różnice

Przeglądając oferty mieszkaniowe, zapewne zauważyliście, że ceny mieszkań dwupokojowych od kawalerek różnią się nieznacznie. Wybierając kawalerkę, musimy  liczyć się z tym, że całe nasze życie domowe płynąć będzie tylko w jednym pokoju. Warto więc zastanowić się nad mieszkaniem dwupokojowym, bo jest to idealna alternatywa dla osób ceniących sobie prywatność. Często w mieszkaniach dwupokojowych, w których zamieszkują pary, jeden z pokoi pełni funkcję salonu, drugi zaś sypialni. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcecie oddzielić swoje życie intymne od codziennego. Dodatkowym plusem będzie także wielofunkcyjność sypialni, która podczas przyjazdu gości może pełnić funkcję pokoju gościnnego. A co z leniuchami? Wszyscy zapewne wiemy, że są dni, w których ścielenie łóżka wydaje się najcięższe na liście zadań do wykonania. Mieszkając w kawalerce, rzadko możemy pozwolić sobie na niepościelone łóżko. Nie dość, że zabieramy tym sposobem miejsce, to co zrobimy, gdy pojawią się niezapowiedziani goście?

Dużo rzeczy? Mało miejsca? – przeprowadzkowe rozterki

Wybór kawalerki często wiąże się z brakiem miejsca. Są to mieszkania o ograniczonym metrażu i potrzeba wiele wysiłku, aby dobrze i w pełni go zagospodarować. Osoby chcące zamieszkać w tak małej przestrzeni muszą liczyć się z faktem, że ich zmorą będzie ciągły nieporządek i brak miejsca na przechowywanie nowych rzeczy. Jeśli więc jesteście miłośnikami posiadania wielu rzeczy, a zakupy to wasze hobby, należy odpuścić sobie myśli o pięknej i uporządkowanej kawalerce.

Mieszkanie dwupokojowe ‒ przeprowadzka na dłużej

Mieszkanie dwupokojowe to idealne rozwiązanie dla par, które lubią komfort psychiczny. Gdy nagle pojawi się wiadomość, że niedługo czas na nowego członka rodziny lub zechcecie stać się właścicielami pupila, oszczędzicie sobie dodatkowego stresu związanego z przeprowadzką do większego lokum. Wybór mieszkania dwupokojowego okaże się więc dobrym wyborem dla par, które lubią planować wszystko z dużym wyprzedzeniem.

Warto więc uwzględnić wszystkie czynniki, począwszy od potrzeby posiadania własnej przestrzeni, skończywszy na długoterminowych planach powiększania rodziny. Pomoże Wam to zdecydować, jaka opcja jest dla Was najlepsza, a co za tym idzie znaleźć wymarzone lokum, w którym będziecie czuć się dobrze i swobodnie.