Kartony do przeprowadzki

Przy przewożeniu dobytku gromadzonego nierzadko przez wiele lat kartony wydają się być czymś absolutnie niezbędnym, a przy okazji zdecydowanie praktycznym. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni rodzaj pudeł. Poniżej wskazaliśmy kryteria, którymi należy kierować się, wyszukując kartony do przeprowadzki.  

  1. Rodzaj papieru

Najtańsze pudła i pudełka, jakie możemy znaleźć np. w sklepach internetowych, najprawdopodobniej zostały wykonane z tektury o bardzo niskiej jakości. Używanie ich jest związane z dużym ryzykiem. Może się zdarzyć, że karton, nawet niezbyt ciężki, po prostu się rozerwie, a cała jego zawartość znajdzie się na chodniku, na schodach, w samochodzie lub w innych miejscach, które będziemy musieli minąć, zanim zdołamy dotrzeć do celu. Przed dokonaniem zakupu zwróćmy uwagę na aspekty takie jak grubość czy gęstość papieru. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych komplikacji.

  1. Budowa

Kolejna, równie istotna cecha pudeł, jakie zamierzamy wykorzystać w trakcie przeprowadzki, to ich budowa. Warto, by niewielkie kartony posiadały „ucha”, w których można umieścić dłonie. Dzięki takiemu udogodnieniu możemy szybko chwycić i przenieść pakunek, który nie będzie wyślizgiwał nam się z rąk. Zwróćmy uwagę także na jakość połączeń poszczególnych elementów. Zbyt krótkie zakładki mogą sprawić, że karton po prostu się rozłoży.

  1. Zabezpieczenie

Niezależnie od tego, jak mocne jest tekturowe pudło, dodatkowo je zabezpieczmy. Dzięki temu zyskamy pewność, że przedmioty, jakie się w nim znajdują, nie wypadną niespodziewanie i z impetem. Do tego celu wykorzystajmy mocną taśmę, upewniając się, że klej, jaki się na niej znajduje, mocno „przylgnie” do powierzchni pudła lub pudełka. Bardzo istotna jest również szerokość paska – im większa, tym lepiej.

  1. Oznaczenia

Zanim zaczniemy umieszczać kartony w samochodzie, odpowiednio je oznaczmy – tak byśmy mogli zorientować się, co i gdzie się znajduje. To bardzo istotny aspekt, którego wagę dostrzegamy w pełnej ostrości, gdy w nowym miejscu potrzebny jest nam widelec, czajnik lub inny, równie zwyczajny przedmiot. Duże znaczenie ma również oznaczenie pakunków, z którymi należy obchodzić się szczególnie ostrożnie.

  1. Pozyskiwanie

Kartony możemy: wziąć ze sklepu, kupić lub wykorzystać te, które oferuje nam firma transportowa – za drobną opłatą lub zupełnie za darmo. Rozważmy przed przeprowadzką, jak zamieszkamy pozyskać kartonowe pudła, pamiętając, że im więcej rzeczy mamy do przewiezienia, tym więcej pojemników będziemy potrzebować.

Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka z Express-Przeprowadzki to znakomity wybór z różnych względów! Chodzi nie tylko o niską cenę usług. Klienci, którzy decydują się korzystać z naszych usług, otrzymują darmowe kartony. Mało tego, oferujemy pomoc również przy pakowaniu mebli, sprzętów oraz innych przedmiotów, jakie znajdują się w domu lub w firmie. Działamy sprawnie i fachowo, dokładnie zabezpieczając pakowane rzeczy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci nie musieli doświadczać licznych trudów związanych z przeprowadzką.