Jak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową?

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług firm przeprowadzkowych nie jest niczym niezwykłym. Jednak jak znaleźć odpowiednią firmę? Na co zwracać uwagę, a co jest mniej istotne? Zebraliśmy kilka porad, które pomogą Ci poszukać i wybrać najlepszą firmę transportową.

Kartka i długopis

Zanim zaczniesz gorączkowe poszukiwania w Internecie, weź kartkę i długopis – napisz, czego tak naprawdę potrzebujesz. Chcesz przewieźć kilka mebli? A może przeprowadzasz całe biuro? Napisz dokładnie, co i ile rzeczy chcesz przewieźć. Zapisz również, dokąd chcesz przetransportować swoje rzeczy – może na drugi koniec Polski? A może do innego kraju? Te wszystkie informacje będą pomocne przy szukaniu firmy, a także przydadzą się podczas rozmów z pracownikiem.

Dobry research

Jeśli już dokładnie wiesz, czego oczekujesz od firmy przeprowadzkowej, czas na dokładne zanalizowanie rynku. Najlepiej sprawdzi się to tego Internet, ale zanim włączysz przeglądarkę, popytaj znajomych. Jeśli jednak szukasz firmy online, sprawdź opinie na forach internetowych lub portalach społecznościowych.

Kompleksowość usług

Dokładnie sprawdź ofertę firmy i porównaj to z Twoimi oczekiwaniami. Nawet jeśli interesuje Cię tylko przewóz mebli zobacz, jakie inne opcje oferuje przedsiębiorstwo. Warto zaufać firmom, które mają całą gamę usług, od przewozu po utylizację. Masz wtedy pewność, że w razie komplikacji, firma pomoże Ci na każdym etapie przeprowadzki.

Rozmowa

Zanim podejmiesz decyzję, pojedź  albo zadzwoń do wybranej firmy. Rozmowa to najlepsza metoda na dogadanie wszystkich szczegółów. Pracownik na pewno rozwieje Twoje wątpliwości i odpowie na pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Warto porozmawiać również o cenie.

Cena

Jeśli chcesz sam spakować swoje rzeczy, a dane przedsiębiorstwo proponuje wyłącznie transport z pakowaniem i sprzątaniem lokalu po “atrakcyjnej cenie” –  nie daj się naciągnąć! Oczywiście, jest to bardzo wygodna i korzystna opcja, ale lepiej zaufać firmie z wachlarzem usług, która zaoferuje Ci dokładnie to, czego oczekujesz. Przeprowadzka bardzo często jest wynikiem kupna lub wynajmu mieszkania, co wiąże się z dużymi kosztami. Jeśli Twoje finanse są w kiepskiej formie i chcesz trochę zaoszczędzić, to niestety –  na pewno nie na firmie transportowej. Pamiętaj, że powierzasz jej swoje cenne rzeczy lub cały dobytek – warto trochę dołożyć, lecz mieć pewność, że Twoje rzeczy są w dobrych rękach.

Umowa

Jak poznać dobrą firmę transportową? Oczywiście po umowie! Jeśli dana firma tego nie praktykuje, nie nawiązuj z nią współpracy! Taki dokument jest obowiązkowy i chroni nie tylko firmę, ale i Twoje interesy. Pozwoli na złożenie ewentualnej reklamacji lub zgłoszenie szkody. Nie śpiesz się! Zanim cokolwiek podpiszesz, na spokojnie przeczytaj całą umowę i koniecznie poproś o kopie dla siebie. Sprawdź, czy wszystkie kwestie, które omówiłeś z pracownikiem się w niej znajdują i czy nie ma w niej dodatkowych kosztów. Jeśli firma jest uczciwa, to nie ma nic do ukrycia, a umowa będzie dla Ciebie przejrzysta i klarowna – bez ukrytych kruczków.

Przeprowadzka niesie za sobą wiele stresów. Mamy nadzieję, że po wyborze odpowiedniej firmy transportowej znikną one wraz z odjeżdżającą ciężarówką z Twoimi rzeczami.