Jak zapakować szkło przy przeprowadzce?

Naczynia, wazony, delikatne figurki, lustra – w naszych domach znajduje się wiele przedmiotów wykonanych ze szkła, porcelany lub innych kruchych materiałów. To całkowicie zrozumiałe, że dbamy o to, aby przetrwały przeprowadzkę w nienaruszonym stanie. Ich właściwe zabezpieczenie i odpowiednie ułożenie to najprostsza droga do celu!

  1. Papier

Najpowszechniej stosowana metoda polega na owijaniu delikatnych przedmiotów papierem. Można pakować je w gazety. Aby zyskać pewność, że żaden pakunek nie ulegnie uszkodzeniu, możemy umieścić w kartonie specjalne wypełniacze, takie jak na przykład kulki ze styropianu. Pamiętajmy jednak, że niewielkie „ładunki” w dużych pojemnikach to mało rozważny układ, szczególnie wówczas, gdy samochód jakim dysponujemy w trakcie przewozu, nie jest szczególnie duży. Niezależnie od tego, jak dokładnie zabezpieczymy szkło, pamiętajmy o tym, aby odpowiednio oznaczyć pojemniki. Dzięki temu będziemy pamiętać, aby delikatnie się z nimi obchodzić.

  1. Kartony

Bardzo dobrym i sprawdzonym pomysłem jest przewożenie szkła w kartonach. Pamiętajmy jednak o tym, by dokładnie zakleić łączenia. Zastosujmy możliwie jak najszerszą, wytrzymałą taśmę. Oddzielajmy poszczególne przedmioty kawałkami tektury i układajmy je w taki sposób, by nie mogły zbyt łatwo się przemieszczać. Starajmy się nie układać jednych na drugich. Wyjątek stanowią talerze, chociaż te lepiej ustawiać na stojąco i bokiem. Nie układajmy zbyt wielu talerzy obok siebie – warto stosować tekturowe przegródki co 3-4 sztuki. Wybierając kartony do przewożenia szklanych przedmiotów, zwróćmy uwagę szczególnie na te, które mają specjalny symbol albo po prostu napiszmy grubym markerem ostrzeżenie dla osób, które będą przenosić pudła.

  1. Folia bąbelkowa

To nie tylko świetny sposób na walkę ze stresem, ale również jedna ze skuteczniejszych metod pakowania delikatnych, np. szklanych przedmiotów – folia bąbelkowa. Umieszczając w jednym pojemniku kilka przedmiotów, do zabezpieczenia każdego z nich możemy użyć folię zamiast papieru. To być może nieco bardziej kosztowna, ale za to zdecydowanie skuteczna metoda ocalenia szklanek, lampek do wina, luster i lusterek itd.

Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka z Express-Przeprowadzki – oferujemy swoją pomoc w pakowaniu i transporcie przedmiotów, jakie do państwa należą. Posiadamy doświadczenie w przewożeniu cennych i delikatnych przedmiotów oraz sprzętów. Pakujemy i układamy je w samochodzie w taki sposób, by nie zostały uszkodzone. Wybierając nas, zyskują Państwo pewność, ze powierzone nam mienie zostanie bardzo dokładnie zabezpieczone i przewiezione w bezpieczny sposób. Wiemy, że przedmioty, jakie powierzają nam nasi Klienci, często mają olbrzymią wartość sentymentalną. Działamy sprawnie, ale jesteśmy przy tym wyjątkowo ostrożni, obchodząc się z powierzonymi nam rzeczami. Aby się o tym przekonać, warto zapoznać się z treścią naszej oferty i skontaktować się z nami. Świadczymy usługi transportowe na bardzo wysokim poziomie, proponując przy tym niskie ceny.