Jak wybrać idealne meble do sypialni po przeprowadzce?

Przeprowadzka do nowego mieszkania to dopiero pierwszy krok na nowym etapie życia. To ten moment, kiedy możemy urządzić je według własnych upodobań. Dobrze jest zastanowić się, jakie meble są nam niezbędne od pierwszego dnia zamieszkania w nowym miejscu. Na samym początku najlepiej skupić się na aranżacji sypialni. Warto zadbać o to, by była zaprojektowana komfortowo, praktycznie i estetycznie.

Odpowiednie łóżko

Łóżko to najważniejszy element sypialni, dlatego warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Wygodny kilkuwarstwowy materac zapewni zdrowy sen, a solidny stelaż sprawi, że łóżko będzie służyło nam przez lata. Na początku powinniśmy określić jego wymiar, uwzględniając nie tylko osoby, dla których jest przeznaczone, ale także metraż sypialni. Jeśli w miejscu naszego miejsca zamieszkania mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, możemy sobie pozwolić na obszerne łoże. Pamiętajmy jednak by zostawić miejsce na inne meble oraz przestrzeń użytkową. W małych sypialniach doskonale sprawdzą się rozkładane meble z funkcją spania. Łóżko powinno przylegać do jednej ze ścian. Należy również uwzględnić położenie okna w sypialni, aby uniknąć przeciągów.  

Szafa

Sypialnia pełni bardzo często również rolę garderoby. Zaraz po przeprowadzce do przechowywania ubrań można wykorzystać zamontowane we wnękach do szafy w zabudowie listwy. Warto jednak rozważyć, czy lepszym pomysłem nie będzie kupno wolnostojącej szafy z centralnym lustrem. Wszystko zależy od charakteru pomieszczenia i jego wielkości. Przy niewielkiej przestrzeni w sypialni dobrym rozwiązaniem jest szafa w zabudowie z przesuwnymi drzwiami. Takie szafy są bardzo pojemne i ułatwiają aranżację niedużych pomieszczeń.

Sypialniane dodatki

Sypialnia powinna być urządzona zgodnie z jej przeznaczeniem. Należy unikać przedmiotów, które nie są niezbędne zaraz przed położeniem się spać i tuż po przebudzeniu. Najbardziej praktycznym, a jednocześnie dodającym swoistego charakteru sypialni dodatkiem jest szafka nocna. Może nam służyć do przechowywania drobnych sprzętów używanych przed snem. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na niej stylowej lampki nocnej. Szafka nocna powinna być niewielka, dopasowana do sypialni pod względem jej charakteru i kolorystyki. Zamiast szafki nocnej, coraz więcej osób decyduje się na półkę lub wnękę wbudowaną w ścianę w bliskim sąsiedztwie łóżka. Innym, ciekawym dodatkiem jest toaletka. Powinna być dopasowana do wielkości sypialni, a przy tym na tyle obszerna, by można z niej było komfortowo korzystać zaraz po przeprowadzce. Jej funkcję z powodzeniem może pełnić także elegancki stolik lub biurko z umieszczonym nad nim lustrem. W przestronnych sypialniach dodatkowym elementem wystroju może być skrzynia na bieliznę lub kufer do przechowywania poduszek i narzut. Urokliwego charakteru sypialni doda lustro zawieszone tuż nad łóżkiem lub na suficie. Dodatkowo optycznie powiększy niewielką sypialnię.

Sypialnia to szczególne miejsce w naszym mieszkaniu. Przy wyborze mebli kierujmy się w pierwszej kolejności funkcjonalnością i wygodą. To powoli nam cieszyć się zdrowym odpoczynkiem przez długie lata – od samego momentu przeprowadzki.