Jak uniknąć stresu podczas przeprowadzki – 5 rad

Przeprowadzki nadszedł czas…

Już niebawem, już za momencik powiecie swojemu staremu lokum „pa pa” i rozpoczniecie kolejny etap swojego życia. Czas przeprowadzki to bez wątpienia jeden z bardziej stresujących momentów, ale i zarazem jedna z najbardziej emocjonujących chwil w życiu. Z czymś się żegnamy, by z wielką radością powitać nowe możliwości. Przeprowadzka to też doskonały sprawdzian dla nas samych. Możemy wtedy sprawdzić swoje zdolności taktyczno-strategiczne oraz zbadać odporność na stres. A jeśli już o nim mowa, to ze stresem jest podobnie jak ze strachem – oba łączą tylko duże oczy.

Stres i jak sobie z nim radzić

Znamy kilka sposobów, aby w jak największym stopniu zredukować stres związany z przeprowadzką. Bazując na bogatym doświadczeniu oraz obserwacjach, udało się stworzyć krótką, ale jakże treściwą listę, którą z chęcią się z wami podzielimy. Zaczynamy!

  1. Lista przedmiotów

Może i jest to czasochłonne, ale przygotowanie listy wszystkich przedmiotów przynosi ze sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest spokój podczas rozpakowywania. Odhaczając konsekwentnie i po kolei poszczególne rzeczy, mamy pełną kontrolę nad naszym dobytkiem. Nie musimy zamartwiać się, że o czymś zapomnieliśmy skoro mamy wszystko zapisane na papierze. Warto też segregować przedmioty do podpisanych uprzednio pudeł z nazwą pomieszczenia (np. łazienka, kuchnia), co pozwoli znacznie ukrócić czas przeznaczony na rozpakowywanie.

  1. Profesjonaliści

Korzystając z naszych usług przeprowadzkowych mogą być Państwo pewni, że wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, gdyż Państwa dobytek znajdzie się w rękach prawdziwych profesjonalistów. Dzięki doświadczeniu oraz wysokim kwalifikacjom naszych pracowników, gwarantujemy że cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Czegoż więc jeszcze do szczęścia potrzeba?

  1. Pakowanie z wyprzedzeniem

Biorąc sprawy pakowania w swoje ręce, warto jest odpowiednio zorganizować czas potrzebny na tę jakże żmudną czynność. Pakując swój dobytek nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem, oszczędza się czas i przede wszystkim nerwy. Mając wszystko zapięte na ostatni guzik, można w spokoju oczekiwać na przyjazd ekipy, która zajmie się resztą. W przypadku posiadania dużego podwórza, część pudeł i kartonów można wystawić na zewnątrz, co dodatkowo ukróci czas przeznaczony na przeprowadzkę.

  1. Dobry i długi sen

Gdy jutrzejszy dzień będzie tym, kiedy na zawsze pożegnamy się z naszym starym mieszkaniem, warto się w nim po raz ostatni porządnie wyspać. Długi i spokojny sen nie tylko ukoi nerwy, ale i zagwarantuje moc energii na czas przeprowadzki. Wiele badań dowodzi, że odpowiednio długi nocny odpoczynek (6-8 godzin) pozytywnie wpływa na układ nerwowy i nasze samopoczucie. Z drugiej strony łatwo powiedzieć o spokojnym śnie, kiedy w przeddzień przeprowadzki występują problemy z zaśnięciem. Wtedy wystarczy sięgnąć po sprawdzoną metodą na sen, jaką jest wypicie kubka ciepłego mleka lub filiżanki melisy.

  1. Herbata dobra na wszystko

Kiedy nastanie nas poranek i za moment przyjedzie ekipa od przeprowadzek, warto wypić zieloną lub czerwoną herbatę. Nie tylko wprawi nas w spokojny nastrój, ale i zapewni odpowiednie zastrzyk energii, która pozwoli nam przetrwać ten jakże arcytrudny dzień.