Jak oszacować czas przeprowadzki?

Przeprowadzka nie należy do zadań łatwych, szybkich i nieskomplikowanych. Zwłaszcza, jeśli planujemy zrealizować ją samodzielnie, bez pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, kiedy do przetransportowania mamy także meble, które trzeba zdemontować dbając o odpowiedni porządek i ład. Sporo trudności może przysporzyć również wyniesienie i wniesienie do nowego lokum przewożonych sprzętów zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z przedmiotami wyjątkowo ciężkimi, o niestandardowych wymiarach (takich, jak np. fortepian).

Próbując samodzielnie oszacować czas przeprowadzi możemy kierować się jedynie założeniami, które w rzeczywistości wcale nie muszą się sprawdzić. Nierzadko zdarza się, że czas przeznaczony na pakowanie rzeczy codziennego użytku znacząco się wydłuża. Jak do tego dochodzi? Często dopiero podczas przeprowadzki zdajemy sobie sprawę z tego jak ogromną kolekcję ubrań, dodatków, zastawy stołowej, elementów wyposażenia wnętrza, szkła, porcelany i innych przedmiotów użytkowych zgromadziliśmy. Wyciąganie zalegających rzeczy z każdej szuflady, szafki i schowka bardzo często kończy się… natychmiastową potrzebą zorganizowania dodatkowych kartonów.

Wniosek? Z założonego na przeprowadzkę czasu nici. Jeszcze gorzej, gdy umówiony na konkretną godzinę kierowca jest zmuszony czekać, aż skończymy swoją pracę i spakujemy cały dobytek.

Jak precyzyjnie określić czas potrzebny na przeprowadzkę?

Rozwiązanie powyższej kwestii nie będzie ani nowatorskie, ani odkrywcze. Przeprowadzka przebiegnie sprawnie i komfortowo wtedy, gdy skorzystamy z usług firmy przeprowadzkowej. Dlaczego? Profesjonalizm, doświadczenie i fachowość godnych zaufania firm mówią same za siebie. Komfort realizacji przeprowadzki ze wsparciem rzetelnego, wiarygodnego i sprawdzonego partnera jest zdecydowanie większy, niż podczas samodzielnych zmagań z kartonami i przewożeniem rzeczy. Co ciekawe, niektóre firmy oferują swoim klientom usługę, polegającą na konsultacji z profesjonalnym doradcą. Jego zadaniem jest pomoc w oszacowaniu czasu przeprowadzki, dostosowanie środków transportu, potrzebnych do przewiezienia określonych (także niestandardowej wielkości) dóbr, zaproponowanie najlepszych dla klienta rozwiązań oraz wycena całości zlecenia. Szczególne znaczenie ma tu także sposób zabezpieczenia ważnych dokumentów, szkła, porcelany, przedmiotów wartościowych czy antyków.

Dzięki takiej konsultacji możemy być pewni, że przeprowadzka przebiegnie pomyślnie, bez nieprzyjemnych niespodzianek. Dzięki rzetelnemu planowi i odpowiednim przygotowaniom wszystkie nasze przedmioty dojadą na miejsce w niezmienionej formie, a jedyną rzeczą, która może opóźnić nieco przewóz mienia mogą być – zwłaszcza w dużych miastach – uliczne korki. Warto wiedzieć, że niektóre firmy przeprowadzkowe oferują swoje usługi 24 godziny na dobę. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że przemkniemy przez miasto niczym strzała z łuku, na transport rzeczy wybierzmy porę poza godzinami szczytu.