Ile może trwać przeprowadzka?

Zmiana mieszkania to naprawdę emocjonujące przeżycie. Przeprowadzając się, chcemy zwykle jak najszybciej przenieść się do nowego lokum. Jednak nie jest to takie proste. W końcu najpierw musimy zapakować cały swój dobytek, a później przetransportować go do wybranego miejsca. Czas trwania tych działań może być zróżnicowany, bowiem składa się na niego wiele różnorodnych prac. Jednak na pewno w głowie każdej osoby planującej przeprowadzkę pojawia się pytanie – ile może ona trwać? 

Planowanie przeprowadzki – ile trwa?

W kontekście przeprowadzki najwięcej czasu zajmuje jej odpowiednie zaplanowanie. Kiedy więc powinno się je rozpocząć? Najczęściej wskazuje się, że można przysiąść do tego nawet na kilka tygodni przed dniem, w którym ostatecznie pożegnamy się z naszym dotychczasowym mieszkaniem. Co powinno się wtedy zorganizować? Warto chociażby podjąć w tym czasie decyzję związaną z tym, czy wszelkie prace wykona się we własnym zakresie, czy też postawi się na fachową pomoc firmy przeprowadzkowej. Pierwsze wyjście sprawdzi się, kiedy mamy zamiłowanie do samodzielnego planowania. Natomiast drugie rozwiązanie jest świetną alternatywą dla wszystkich, którym brakuje czasu na tego typu działania. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem pakowania można również udać się do sklepu, aby zaopatrzyć się w przeróżne kartony, pudła oraz worki. Na początkowym etapie planowania przeprowadzki powinno się także wypisać całą listę zadań, które są niezbędne do zrealizowania. Do każdego z nich trzeba dopisać, kto zajmie się wykonaniem poszczególnych obowiązków. Im więcej członków rodziny uda się zaangażować w przeprowadzkę, tym sprawniej będzie można ją przeprowadzić. 

Jak dużo czasu trzeba poświęcić na zapakowanie bagaży do przeprowadzki?

W zakresie pakowania wyposażenia swojego mieszkania najwięcej czasu zajmuje przeglądnięcie wszystkich rzeczy oraz posegregowanie ich. Warto więc zrobić to kilkanaście dni przed przeprowadzką. Natomiast, gdy do zmiany miejsca zamieszkania pozostanie już tylko tydzień, można rozpocząć właściwe pakowanie. Taka ilość czasu powinna w zupełności wystarczyć. Jednak rozłożenie w czasie poszczególnych zadań jest kwestią indywidualną. Wskazanie tego, ile dni zajmie przeprowadzka, jest trudne do określenia. Zależy to bowiem od wielu okoliczności, chociażby takich jak wielkość posiadanego dobytku czy też liczba osób uczestniczących w poszczególnych pracach. 

Ile czasu zajmuje transport dobytku do nowego lokum?

Na to, jak dużo czasu zajmie transport całego wyposażenia do nowego mieszkania, również może wpłynąć wiele czynników. Jest to chociażby wspomniana wcześniej ilość bagaży. Nie bez znaczenia jest także odległość jaka dzieli nasze obecne mieszkanie od nowego lokum. Ilość godzin, które trzeba będzie przeznaczyć na transport, jest uzależniona także od tego, czy działania te przeprowadzimy samodzielnie, czy przy pomocy fachowców. Jeśli wybierzemy to drugie rozwiązanie możemy być pewni, że profesjonalna ekipa dysponuje całą flotą pracowników oraz pojazdów, które skrócą czas przewiezienia wszystkich pudeł i kartonów.