Expresowa przeprowadzka – kroki

Na szybko

Są chwile, gdy do podjęcia decyzji nie pozostaje zbyt wiele czasu. Dotyczy to głównie miejsca pracy, gdzie dynamiczne środowisko wymusza poniekąd przyspieszenie naszej kreatywności i myślenia stricte logistycznego. Doskonałym przykładem takiej, nie oszukujmy się, dość skrajnej sytuacji jest wybór miejsca i ekipy do przeprowadzki biura. Mogą pojawić się sugestie, czemu wcześniej nie zaplanowano całego przedsięwzięcia tylko wszystko pozostawiono na ostatni moment? Na takie a nie inne „okoliczności” wpłynąć mogło całe mnóstwo czynników począwszy od gwałtownego pogorszenia się stanu architektonicznego budynku, poprzez dramatyczne wydarzenia jak pożar czy powódź kończąc na natychmiastowym zerwaniu umowy najmu przez właściciela budynku.

Na trzeźwo i powoli

W pierwszej kolejności najlepiej jest skontaktować się z firmą przeprowadzkową (z nami!). Bez niej sam proces przenoszenia całego biurowego arsenału można przypisać do gatunku „mission impossible”. W końcu to na brakach pracowników firmy przewozowej spoczywać będzie nie tylko praca fizyczna, ale też ogromna odpowiedzialność. Kiedy uda nam się w końcu nawiązać kontakt, należy ustalić termin przyjazdu oraz, choć zabrzmi to korporacyjnie, „deadline”. Dla niewtajemniczonych: to ostateczny i narzucony przez klienta termin zakończenia całej przeprowadzki lub innej oferowanej usługi. Potem pozostaje tylko wstępne ustalenie ilości sprzętu, które zostanie przewiezione oraz ilości osób i aut potrzebnych na jak najszybsze i jak najbardziej efektowne zakończenie całego procesu. Gdy szczegóły zostaną ustalone, pozostaje jeszcze kilka spraw.

Sposoby na przyspieszenie

Jest wiele sposób, dzięki którym można w efektywny sposób przyspieszyć przeprowadzkę związaną z dużą ilością gabarytów. Na samym początku warto, a nawet trzeba przygotować listę wszystkich przedmiotów znajdujących się w naszym domu, biurze czy innym miejscu, które niebawem opuścimy. Gdy metraż piwnicy, garażu czy mieszkania, z którego będziemy wybywać nie należy do kompaktowych, zawsze możemy poprosić znajomych czy nawet rodzinę by pomogli nam spakować wszystkie rzeczy. W przypadku biur czy innych miejsc, gdzie przebywa duża liczba osób, można każdemu z osobna przydzielić odrębne zadanie. W przypadku ekspresowych przeprowadzek nie ma czasu na pakowanie pudeł zgodnie z danym pomieszczeniem czy pokojem. Wszystko najlepiej pakować po kolei, bez zbędnej segregacji, która zajmuje nie tylko dużo czasu, ale również może zdezorganizować cały proces związany z przeprowadzką. Kiedy wszystko jest już spakowane, pozostaje tylko jedno: albo ułożenie pudeł we względnie jednym miejscu, albo zniesienie ich przed budynek, skąd pracownicy firmy przeprowadzkowej rozpoczną cały proces przenoszenia.

Podsumowanie

Przeprowadzki ekspresowe to doskonały sposób, aby w jak najszybszym czasie przenieść cały swój dobytek w nowe miejsce. Jeśli zostaną spełnione następujące czynniki: doświadczona i zgrana załoga, odpowiedni asortyment, miła współpraca na linii firma-klient oraz odpowiednie zaangażowanie ze strony klienta, to sukces całego procesu związanego z przeprowadzką będzie gwarantowany.  Ekspresowe przeprowadzki doradzamy w szczególności tym, którzy cenią sobie czas oraz dobrą organizację.