Czy tani transport musi wiązać się z ryzykiem?

Konieczność przetransportowania naszych rzeczy pojawić może się na różnych etapach życia. Najczęściej ma to związek z przeprowadzką, której zazwyczaj nie da się uniknąć. Zawarcie związku małżeńskiego, nowa praca, chęć zmiany dotychczasowego otoczenia – wszystko to może sprawić, że musimy przetransportować meble, ubrania, książki, pamiątki. Nikt jednak nie chce za transport płacić naprawdę dużo. Czy ten tani to nie ryzyko zagubienia naszych rzeczy lub ich uszkodzenia? Wszystko zależy od firmy, na którą zdecydujemy się postawić.

Sprawdź dane teleadresowe

Jeżeli nie chcesz wydać majątku na transport mebli, a jednocześnie zależy ci na tym, aby dotarły na miejsce w jednym kawałku i na czas, postaw na firmę, która nie ukrywa swoich danych teleadresowych. Dzisiaj szanujące się firmy transportowe mają własną stronę internetową. Powinny znaleźć się na niej wszystkie dane kontaktowe: adres firmy, numer telefonu, mail. Jeżeli ich brakuje, a pracownik w rozmowie telefonicznej nie chce podać miejsca, w którym można się spotkać, lepiej szukać innej firmy.

Zasięgnij opinii innych

To dzisiaj chyba najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać naprawdę dobrą firmę. Poradzić można się swoich znajomych, którzy przeprowadzali się przed nami. Jeżeli nikogo takiego nie znamy, możemy sięgnąć po Internet. Na licznych forach ludzie wymieniają się własnymi doświadczeniami dotyczącymi najróżniejszych firm. Warto jednak pamiętać, że jedna czy dwie negatywne opinie nie powinny przeważyć. Nie brakuje bowiem osób, które zawsze są niezadowolone niezależnie od tego, na jak wysokim poziomie stała jakość ich obsługi. Kiedy jednak większość opinii ma charakter negatywny, lepiej rozważyć skorzystanie z usług innej firmy.

Sprawdź, czy firma posiada odpowiednie certyfikaty i pozwolenia

Polskie prawo bardzo dokładnie określa jakie wymagania muszą spełnić firmy transportowe. Jeżeli chcemy mieć pewność, że tani transport nie będzie ryzykowny, powinniśmy poprosić o przedstawienie nam wymaganych certyfikatów i pozwoleń. Szanujące się firmy wywieszają się na ścianach w swojej siedzibie. Dzięki temu każdy, kto jest zainteresowany tego rodzaju informacjami, znajdzie je bez trudu. Kiedy przedstawiciel firmy nie chce nam ich udostępnić, powinniśmy poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z usług danej firmy.

Zapoznaj się z flotą

Wiele firm transportowych działających na polskim rynku dysponuje samochodami, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Zanim zdecydujemy się powierzyć nasz dobytek, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, jakie auta ma do dyspozycji wybrana przez nas firma. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o przedstawienie aktualnych przeglądów technicznych. Samochód w dobrym stanie to przede wszystkim gwarancja tego, że przeprowadzka odbędzie się zgodnie z planem, a opóźnienie nie będzie miało miejsca.

Tani transport wcale nie musi wiązać się z ryzykiem. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby wybrać solidną i rzetelną firmę, dla której najważniejsze jest zadowolenie klienta. A takich przedsiębiorstw transportowych naprawdę nie brakuje.