Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami przy przeprowadzce ‒ nasze porady

Przeprowadzka do Warszawy czy każdego innego miasta w Polsce i za granicą jest przełomowym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Składa się ona z kilku etapów, więc aby przeszła sprawnie, konieczne jest jej wcześniejsze zaplanowanie. W trakcie działań przeprowadzkowych na pewno zauważymy wiele sprzętów, które nie są już używane. Sprawdź więc praktyczne porady podpowiadające, co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami po przeprowadzce.

Z jakich etapów składa się przeprowadzka?

Przeprowadzka do Warszawy, Krakowa, Poznania czy którejś z mniejszych miejscowości może nadejść w życiu każdego z nas. Bez względu na towarzyszące jej okoliczności, zwykle jest to zdarzenie rozpoczynające jakiś nowy etap. Kolejny rozdział pisanej przez siebie historii warto rozpocząć bez zbędnych bagaży. Jest to więc idealny moment na pozbycie się wszelkich zbędnych przedmiotów – zepsutych, niepotrzebnych, nieużywanych czy też takich, o których dawno już się zapomniało. Można pomyśleć o tym już na etapie pakowania. Umieszczając poszczególne rzeczy w kartonach i pudłach, warto zastanowić się, czy kiedykolwiek będzie to nam jeszcze potrzebne. To okazja do oddzielenia od siebie śmieci i wartościowych przedmiotów oraz posegregowania ich. Warto w tym zakresie kierować się zasadą minimalizmu i przetransportować do nowego lokum tylko to wyposażenie, bez którego nie można się obejść. W mieszkaniu zrobi się wtedy o wiele więcej miejsca.

Co zrobić z nagromadzonymi przez lat rzeczami?

Jednak przychodzi wtedy chwila, w której myśli zaczynają krążyć wokół tego, co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami po przeprowadzce. Jest na to wiele sposobów, jednak należy je dostosować do charakteru przedmiotów, których chcemy się pozbyć. Gdy podczas pakowania odszuka się rzeczy, które są ewidentnymi śmieciami, konieczne jest ich posegregowanie – na plastik, papier i szkło oraz wyrzucenie do odpowiednich kontenerów. Jeśli są przedmioty, których sami nie potrzebujemy, jednak skorzystać może z nich ktoś inny, warto zapoznać się z dostępnymi ewentualnościami. W pierwszej kolejności można zapytać się czy ktoś z naszej rodziny, przyjaciół czy znajomych nie chciałby czegoś od nas przygarnąć. Drugim krokiem może być wystawienie poszczególnych elementów wyposażenia domu na internetową aukcję, sprzedaż mebli w antykwariacie czy też na targu staroci. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wspomóc jakąś organizację społeczną. Szczególnie, jeśli dokonano generalnych porządków w szafie i mamy na zbyciu ubrania. Na pewno przydadzą się one w różnych przytułkach lub domach dla ubogich. Nadmiar książek można ulokować w najbliższej bibliotece. Jeśli Twoje dziecko posegregowało swoje zabawki, możecie oddać je do pobliskiego przedszkola, Domu Dziecka lub Domu Samotnej Matki – uśmiech na twarzy obdarowanych dzieci będzie bezcenny. W taki sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dobry gest zostanie doceniony i przydatny dla kogoś innego, a my pozbędziemy się niepotrzebnych rzeczy, które pozostały po przeprowadzce.