szklane przedmioty

Cenne przedmioty – jak zabezpieczyć je do przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki warto zwrócić szczególną uwagę na cenne przedmioty. Trzeba je bowiem odpowiednio zapakować tak, aby nie doznały żadnego uszczerbku. Oto kilka porad, które pozwolą na bezpieczne przewiezienie drogocennych rzeczy.

Jak zapakować sprzęt AGD?

Tanie przeprowadzki w Warszawie to nie tylko takie, za które mało zapłaciliśmy. Przewożąc dobytek, trzeba uważać, aby nie zniszczyć drogich przedmiotów. Do najdroższych rzeczy w domu często należy sprzęt RTV i AGD. Przed zmianą miejsca zamieszkania warto pomyśleć, jak zapakować telewizory, monitory czy dobrej wysokiej klasy głośniki.

Większość urządzeń powinna być zapakowana w kartony. Najlepiej użyć oryginalnych pudeł, w których dana rzecz została zakupiona. Niestety mało kto trzyma wszystkie kartony. Większość z nich bardzo szybko ląduje na śmietniku. Można je jednak kupić bądź pozbierać po znajomych. Czasami na pudłach zamieszczona jest informacja o tym, jaki maksymalny ciężar zniesie dany karton. Pamiętajmy, żeby nie pakować więcej, niż to konieczne. Inaczej podczas wnoszenia pudło nie wytrzyma. W ten sposób można stracić sporo drogocennych przedmiotów.

Każde pudło powinno być dodatkowo zabezpieczone, najlepiej taśmą klejącą. Przy czym nie chodzi tutaj o cieniutką taśmę ze sklepu papierniczego, ale o mocną i grubą, która będzie w stanie dużo wytrzymać.

Samo zapakowanie przedmiotów do pudeł nie oznacza, że uda się je bezpiecznie przewieźć. Każdy monitor czy inny sprzęt RTV i AGD powinien być dodatkowo owinięty specjalną folią bąbelkową, pomiętymi gazetami bądź styropianem. Pozwoli to uniknąć zarysowań na przykład na delikatnych monitorach. Pakując pudła i poszczególne przedmioty do samochodu, zwróćmy również uwagę na to, jak je układamy. Monitory nie powinny stać blisko innych rzeczy z ostrymi kantami, ponieważ to mogłoby uszkodzić ich powierzchnie.

Podobnie jest ze sprzętami AGD. Trzeba je porządnie owinąć, aby nie doznały żadnego uszczerbku. Jeśli korzystamy z usług firmy przewozowej, to pracownicy najczęściej wiedzą, jak odpowiednio zapakować dobytek do samochodu. Robiąc to samodzielnie, zachowajmy szczególną ostrożność.

Pakowanie cennego szkła i ceramiki

A jak przewieźć cenne, być może zabytkowe, szklane zastawy? W przypadku szkła oraz ceramiki również należy pamiętać o tym, że samo włożenie danego przedmiotu do pudła może nie wystarczyć. Pamiętajmy także, żeby delikatna porcelana nie znalazła się na dnie kartonu. Ciężar innych rzeczy może zwyczajnie zgnieść talerzyki, filiżanki czy ukochany wazon po babci.

Pakując cały dobytek, zostawiajmy jak najmniej luzu między poszczególnymi przedmiotami. Dzięki temu ceramika nie będzie fruwać po pudle i nie uszkodzi innych rzeczy.

Zachowując wszystkie powyższe zasady, można liczyć na to, że uda się przejść przez żmudny i stresujący proces przeprowadzki bez żadnych strat w dobytku. Warto dokładnie przygotować się do pakowania oraz transportowania dobytku. Inaczej przeprowadzka będzie ogromnym i chaotycznym koszmarem.