5 najczęstszych błędów przy przeprowadzce

Przeprowadzka to moment wielu napięć, bo trzeba zwykle dokończyć formalności mieszkaniowe i radzić sobie z codziennymi obowiązkami oraz rodzinnymi sprawami, nawet jeśli specjalnie wzięliśmy urlop. W takiej sytuacji działamy najczęściej na oślep, a wtedy najłatwiej o błędy. Zła wiadomość jest taka, że popełniamy je w życiu co najmniej raz. Dobra, że za drugim razem jest już lepiej. Najlepsza, że każdego z tych błędów da się uniknąć.

  1. Za przeprowadzkę zabieramy się w ostatniej chwili

To najczęstszy błąd, który przydarza się prawie każdemu. To, co nowe, wywołuje lęki i dlatego uciekamy przed odpowiedzialnością. W efekcie przeprowadzamy się gorączkowo i w stresie sięgającym horyzontu. Na szczęście firma przeprowadzkowa Express Przeprowadzki zna ludzkie przywary i jest na to przygotowana. Wyspecjalizowana ekipa przeprowadzkowa poradzi sobie z najtrudniejszymi klientami. Profesjonalne przeprowadzki warto zostawić specjalistom.

  1. Przeprowadzamy się ze wszystkim naraz

Drugi, najczęstszy błąd to chaotyczne pakowanie wszystkich rzeczy naraz. W przypadkowych kartonach lądują nieraz książki i skarpetki. Firma przeprowadzkowa Express Przeprowadzki organizuje przeprowadzki znane mieszkańcom Warszawy i okolic pod hasłem przeprowadzki Warszawa. U nas nie zaginie nawet pojedyncza skarpetka, jak zapewniają nasi zadowoleni klienci. Działamy tak dzięki planowej pracy specjalistów z ekipy przeprowadzkowej, którzy dysponują fachowymi pojemnikami, pudłami i wszystkim, co  pomoże przetransportować cały dobytek. Stopniowe i systematyczne działania dadzą efekt w postaci braku pośpiechu i stresu.

  1. Chaotycznie pakujemy ubrania

Czas przeprowadzki trzeba przeżyć, dlatego warto wcześniej skorzystać z planera przeprowadzki, czyli doradztwa obsługi Express Przeprowadzki. Nasi specjaliści podpowiedzą, jak przygotować ubrania. Sortowanie, pakowanie i dbałość o odzież pomoże uniknąć uszkodzeń lub zgnieceń.

  1. Do przeprowadzki używamy zużytych kartonów

Kolejny błąd to używanie do przeprowadzki przypadkowych, niestabilnych pudeł przyniesionych z najbliższego sklepu spożywczego. Kartony, pudła i inne pojemniki do przeprowadzek muszą mieć specjalne zabezpieczenia przed uszkodzeniem osłanianych przedmiotów. W magazynach Express Przeprowadzki mamy sprzęt na każdą okazję. Nie warto ryzykować z przypadkowymi zabezpieczeniami przedmiotów. Pudełka po owocach nie sprawdzają się w przeprowadzkach.

  1. Brak planu na okres rozpakowywania rzeczy

Chaos przywiezionych rzeczy potrafi zatruć dobrą atmosferę zmiany mieszkania. Czasem w trakcie uciążliwej przeprowadzki po prostu chce się płakać nad stertą ubrań i garnków, do których nie można się dostać po zawiezieniu ich do nowego mieszkania. Wystarczy jednak posłuchać logistycznych podpowiedzi ekspertów. Ekipa przeprowadzkowa zorganizuje nową przestrzeń tak, aby możliwe było spokojne rozpakowywanie i normalne życie, nawet zanim rozładujemy wszystko. Czas pomiędzy rozpakowaniem a rozmieszczeniem nowych rzeczy nie musi być czasem domowego horroru. Trzeba korzystać z pomocy specjalistów i dzięki temu zyskać czas dla siebie. Wszystko można zorganizować bez napięcia, stresu i gonitwy myśli.