10 trików ułatwiających przeprowadzkę

Nie ukrywamy, że proces związany z przeprowadzką jest bardzo męczący i stresujący. Wszelkie pakowanie, rozpakowywanie, liczenie, możliwe korki na trasie potrafią uczynić „ten” dzień jednym z najmniej przyjemnych w życiu. Dobre rozplanowanie całego procesu oraz odpowiednie podejście (preferujemy podejście na luzie, bo to w końcu na firmę przeprowadzkową spada cała odpowiedzialność oraz wszystkie czynności związane z pracą fizyczną). Postaramy się przedstawić 10 prostych trików, które z całą pewnością ułatwią przeprowadzkę i uczynią ją nie taką straszną, jak się ją zazwyczaj widzi.

10 trików ułatwiających przeprowadzkę

Każdy z nas miał lub nadal ma styczność z matematyką. Dziedzina ta w dużym stopniu uczy nas logicznego myślenia i poszukania nowych rozwiązań. Idąc tropem „królowej nauk” przedstawiamy 10 wskazówek, za sprawą których przeprowadzka stanie się czymś znacznie przyjemniejszym i mniej stresującym.

1. Lista przedmiotów

To jedna z najbardziej podstawowych zasad. Przed samym procesem przeprowadzki warto wykonać listę wszystkich przedmiotów. W tym celu można skorzystać z arkuszy w programach typu Excel, gdzie przy pomocy kolorów możemy dodatkowo odhaczyć do kogo dana rzecz należy, lub z którego pomieszczenia pochodzi.

2. Przygotowanie materiałów do pakowania

Gdy wiemy, że przeprowadzka zbliża się powoli dużymi krokami, proponujemy już zawczasu zbierać stare gazety, kartony i inne materiały, które posłużą nam do pakowania przedmiotów.

3. Opieka nad dziećmi/zwierzętami

Posiadacze dzieci lub wymagających zwierząt (kot, pies) powinni przygotować sobie alternatywną opiekę nad swoimi podopiecznymi. O pomoc możemy poprosić rodzinę, znajomych lub skorzystać z usług profesjonalistów (animatorzy, hotele dla zwierząt).

4. Planowanie czasu

Mieszkając w dużym mieście nie sposób nie uniknąć korków w godzinach szczytu. Aby nie dopuścić do bezsensownej straty czasu stojąc w łańcuchu samochodów, warto zaplanować czas na transport w nieco „spokojniejszych” godzinach.

5. Wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy

W trakcie pakowania wszystkich rzeczy na 100% znajdą się rzeczy, których nie widzieliśmy od lat, i z którymi nie chcemy mieć już wspólnego. Warto wtedy zrobić szybki przegląd i wyrzucić wszystko to, co nie będzie nam już potrzebne w nowym mieszkaniu/domu.

6. Zwijanie przewodów

W dzisiejszych czasach nie sposób obejść się bez prądu. Przy dużej liczbie produktów elektronicznych w każdym domu znajdują się przedłużacie i inne tego typu przewody. Na czas przeprowadzki warto je wszystkie zebrać, poskładać tak, aby się nie poplątały i wrzucić wszystkie do jednego kartonu.

7. Strategia przestrzeni

Jeśli posiadamy w mieszkaniu/domu więcej niż jedno pomieszczenie, warto choć jedno z nich zamienić w chwilowy magazyn, gdzie zgromadzone zostaną wszelkie pudła, kartony z naszymi rzeczami. Lepiej gromadzić wszystko w jednym miejscu, niż mieć chaos w całym mieszkaniu.

8. Informacja dla sąsiadów

Jeśli mieszkamy w bloku, gdzie do dyspozycji mamy windę, na parę dni przed planowaną przeprowadzką warto wywiesić na klace schodowej czy nawet na drzwiach wejściowych do klatki informację o możliwych utrudnieniach związanych z korzystaniem windy w dniu naszych przenosin. To będzie bardzo miły gest z naszej strony, a sąsiedzi na pewno nie będą mieli żadnego żalu, gdy nastąpią chwilowe problemy z dostępnością windy.

9. Dużo snu

Człowiek wypoczęty to człowiek szczęśliwy, dlatego też w przeddzień przeprowadzki radzimy położyć się wcześniej spać. Dzięki odpowiedniej długości snu będą Państwo mniej zestresowani i zrelaksowani.

10. Wybór naszych usług

Nie żebyśmy się przechwalali, ale dzięki naszej firmie Państwa przeprowadzka odbędzie się w bardzo profesjonalnej i miłej atmosferze. A bez dobrej atmosfery nie ma udanej przeprowadzki.