Kiedy skorzystać z magazynów firm przeprowadzkowych?

Stało się! Właściciel niespodziewanie wypowiedział Ci umowę najmu. Niestety, z osobistych względów jest zmuszony sprzedać mieszkanie, które od kilku lat wynajmujesz. Co zrobić? Środek miesiąca nie jest łatwym momentem na wynajęcie nowego lokum. Zwłaszcza, jeśli zależy Ci na lokalu spełniającym Twoje oczekiwania, położonym w dobrym punkcie komunikacyjnym. Dzięki sprawdzonym przyjaciołom będziesz mógł zatrzymać się w ich mieszkaniu dopóki nie znajdziesz nowego wnętrza. Co jednak z meblami i rzeczami codziennego użytku, których przez kilka lat zrobiło się naprawdę sporo?

W takich oraz temu podobnych sytuacjach z pomocą przychodzą firmy przeprowadzkowe, oferujące swoją przestrzeń magazynową. To rozwiązanie będzie doskonałe dla wszystkich, którym zależy na czasowym przechowaniu mebli, czy innych rzeczy osobistych.

Kiedy zdecydujesz się na wynajęcie nowego mieszkania, wszystkie rzeczy trafią z powrotem w Twoje ręce. Na życzenie, pracownicy firmy przeprowadzkowej zapewnią ich transport, ewentualny montaż lub demontaż, a także wniesienie do nowego lokum. W zależności od oczekiwań i preferencji klienta firmy oferują zazwyczaj kilka możliwych opcji. Jeśli zależy Ci na oszczędności pieniędzy, możesz wybrać opcję niskobudżetową, decydując się na samodzielne pakowanie przedmiotów. W tej sytuacji zamawiając jedynie samochód z kierowcą cena usługi nie powinna przekroczyć stu złotych za godzinę. Jeśli zależy Ci na dodatkowych pracownikach, który pomogą wnieść do mieszkania przewożone rzeczy do tego kosztu dodaj jeszcze 20-30 zł. Pamiętaj, że jeśli przewozisz przedmioty bardzo ciężkie, o niestandardowych rozmiarach lub wyjątkowo trudne do wniesienia (np. fortepian czy antyki o znacznej masie) cena może ulec modyfikacjom. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zanim zdecydujesz się na ofertę konkretnej firmy, dokładnie skalkuluj wartość usługi, informując konsultanta o wszystkich szczegółach i detalach. Warto wspomnieć, że większość firm oferuje możliwość spotkania z konsultantem, który oceni czas potrzebny do przewiezienia sprzętu, ustali również cenę za usługę, a także dobierze dostosowane do potrzeb klienta auto.

Magazyny będą również bardzo użyteczne w przypadku przeprowadzek biur czy zakładów pracy. Może się zdarzyć, że dostosowanie nowego wnętrza do potrzeb i specyfiki wykonywanych w nim obowiązków może znacząco się przedłużyć. W takiej sytuacji możliwość skorzystania z magazynu okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Taki magazyn może być również doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy na jakiś czas przechować rzeczy cenne i wartościowe. Co ważne – nikt oprócz nas nie ma dostępu do naszych przestrzeni magazynowych (lub skrytek), co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i odpowiedni komfort. Koszt wynajęcia przestrzeni magazynowej jest uzależniony od wielu czynników, dlatego aby otrzymać szczegółową i miarodajną wycenę najlepiej skontaktować się z przedstawicielem firmy, który na podstawie rozmowy telefonicznej dokona wstępnej, rzetelnej kalkulacji.